Udusáváte po setí mrkve a petržel?



host - 19.124 (?)
8.2.2016 22:11

Moja sestra každý rok predpestuje petržlen na okne podobne ako zeler, ale presadí ho priamo na záhon. Samozrejme, že ho predtým nechá vonku otužiť, aby to neboli len vlásky, seje pol balíčka Olomoucký dluhý, lebo po presadení nenarastie taký dlhý, čo im vyhovuje, lebo ho nemohli z tej hĺbky vykopať. Pochvaľuje si, že nemusí kupovať toľko balíčkov semien, v tej polovičke balíčka je semien neúrekom. A nemusí pretŕhať, každá rastlinka má svoje miesto a narastie krásny. Tak som predvčerom zasiala aj ja, uvidím, čo to spraví.  Hela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 254.91 (?), 15.3.2015 11:28

Má někdo zkušenost s předpěstováním pastináku a následně vysázením? Dlouho klíčí a venku je zemina mokrá na přípravu záhonku. Vysela bych již nyní do skleníku? Děkuji za názor. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 15.3.2015 14:08

Škoda práce a kořenové zeleniny (kromě celeru) se po přesazení špatně ujímají. Klidně ho vysejte třeba v květnu, do podzimu doroste. Já ho set letos nebudu. Je to hmota bez zvláštní chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 15.3.2015 16:11

Taky myslím, že předpěstovávání moc nefunguje. Vloni jsem ho tříkrát podsévala, nechtěl vzejít. Ale nakonec se zadařilo. Asi ho tedy zaseji později. A možná pomohlo i zakrytí netkanou. Sklízím ho až teď, je opravdu velký a opékaný na pánvi s kadeřávkem, česnekem a sýrem na chlebu chutná skvěle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 21:09

Pokud chcete mít jednoduše kůlovité kořeny, musíte vysívat přímo do míst, kde se pak bude sklízet. Přepichovaný má křivé rozvětvené kořeny, takový pastinák by jste si nekoupila.

Pokud je zemina příliš mokrá na úpravu záhonku, ale dosti rovná na to aby se dala jen udělat rýha pro výsev, tak se se záhonkem neupravujte. prostě udělejte tu rýhu (2-3 cm hlubokou i širokou nebo obtisk zamáčknuté násady od hrábí) a do ní pastinák vysejte. Pak rýhu zasypte pískem. Budete vědět kde máte řádek a až bude hezké počasí a povrch oschlý, záhonek se vytvoří při okopávání naslepo. Tedy úplně naslepo ne - protože řádky jsou nakreslené pískem - tam neokopáváme motyčkou a neplanýrujeme hrabičkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.139 (?), 8.2.2016 18:30

V loni mi jednou sežrali vzešlou petržel slimáci a podruhé mi nevzklíčila.

V červnu jsem koupil v hypermarketu petžel v kontejnéru. Bylo jich tam obrovské množství, tenounké jak vlásek. Přepíchal jsem je na záhon a nádherně vyrostly. Ještě dnes (8.1.2016) mám zelený záhon a stále odebíráme do kuchyně. Jarmag1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.124 (?), 8.2.2016 22:11

Moja sestra každý rok predpestuje petržlen na okne podobne ako zeler, ale presadí ho priamo na záhon. Samozrejme, že ho predtým nechá vonku otužiť, aby to neboli len vlásky, seje pol balíčka Olomoucký dluhý, lebo po presadení nenarastie taký dlhý, čo im vyhovuje, lebo ho nemohli z tej hĺbky vykopať. Pochvaľuje si, že nemusí kupovať toľko balíčkov semien, v tej polovičke balíčka je semien neúrekom. A nemusí pretŕhať, každá rastlinka má svoje miesto a narastie krásny. Tak som predvčerom zasiala aj ja, uvidím, čo to spraví.  Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika