Reklamace semen



host - 240.105 (?)
18.2.2015 19:25

Zdravím.

Máte někdo zkušenosti s reklamací cibulovin a spol. v nějakém tom obrovském zahradním centru? Ptám se jen tak předem, dneska jsem si koupila jiřinu, kus za 89 Kč, šílené. Ale už ji sháním několik let a konečně jsem se k ní dostala (letos jsem ji našla i v nějakém eshopu, ale s poštovným by to vyšlo ještě dráž). Očka není vidět, dám si ji narašit na řízkování, ale co když se vůbec neprobudí? Stačí potom mít účtenku a sáček?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 240.105 (?), 18.2.2015 19:25

Zdravím.

Máte někdo zkušenosti s reklamací cibulovin a spol. v nějakém tom obrovském zahradním centru? Ptám se jen tak předem, dneska jsem si koupila jiřinu, kus za 89 Kč, šílené. Ale už ji sháním několik let a konečně jsem se k ní dostala (letos jsem ji našla i v nějakém eshopu, ale s poštovným by to vyšlo ještě dráž). Očka není vidět, dám si ji narašit na řízkování, ale co když se vůbec neprobudí? Stačí potom mít účtenku a sáček?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 194.19 (?), 29.6.2015 16:43

Mluvím s hodně zahrádkáři-obecný jev - semena neklíčí!!! - Co se děje? Nebývalé množství stížností na klíčivost semen, hlavně zeleniny. Tak mně to připadá že je to dělané záměrně - jinak to není už možné!!!

Mnoho lidí seje odjakživa zeleninu a zeleniny vždy bez problému vzcházele.!!! Nedělaly se s tím žádné ciráty. Vypadá, že v tom má někdo prsty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 194.19 (?), 30.6.2015 9:53

To není HOAX-to je ověřená několikaletá skutečnost.  Semena prostě mají nepatrnou klíčivost!! Kořenová zelenina nejde vypěstova t!! A v obchodech je drahá a plná pesticidů a různého svinstva. Zajímá mne kde pěstují mrkev atp. ve velkém na poli a jaká používají semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 194.19 (?), 30.6.2015 11:36


HOAX-tak napůl. Semena neklíčí proto, že se změnil posledních několik let průběh počasí v ČR. Dříve zima-jaro-léto-vše přecházelo plynule. Čili naklíčilo a nezaschlo. Dnes jsou mezi přechody období sucha a proto už v zemi naklíčená semena zasychají. Proto buď trvale zalévat anebo se smiřit s tím, že semena MNOHDY nevzejdou. Přijde trochu vláhy, ani o tom nevíme-vzklíčí to a pak přide sucho a uschne to a proto tolik nářků nad neklíčivostí. Semena jsou dobrá-SEMO Smržice. Podniky kde se dělá mrkev ve vlkém mají pole pod TRVALOU závlahou-jinak by nic nevypěstoval!! Zajímavost je u rajčat-velkopěstitelé sejí přímo semena a vůbec nezalévají!!! Je to česká specialita-máme semena která to umí. Mám to ověřené. Prostě co se týká průběhu počasí - dobře už bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin16 - (20) - 97.220 (?), 7.4.2016 19:00

Trochu oživým tému, z "našich" predajcov mám najlepšiu klíčivosť u sema, okrem koreňovej zeleniny, tá je všeobecne mozerná. Inak nakupujem v estonsku, hlavne ruské, tam je klíčivosť takmer 100% Pomaly začínam s produkciou vlastných semien u rastlín u ktorých to ide (samozrejme s izolovaním kôli čistote odrody a nie F1).  100% klíčivost mám od Sema len pri uhorkách a paradajkách, osivo 4 roky staré stále 100% (mám vela odrôd a jeden balíček mi vystačí na roky), inak všetko ostatné horšie, ale stále uspokojivo, až na tú koreňovú zeleninu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika