Ředkvičky



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
19.4.2014 21:21

Venku je nakrývám hlavně proti dřepčíkům, ve foliáku mi do nich vyžírají díry mravenci a svinky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.4.2014 21:00

Letos se mi poprvé podařilo vypěstovat krásné ředkvičky tak jako nikdy. Ve foliáku i pod sklem (něco jako pařeniště) a následně textilií. První vysetá várka je sklizena a "tajemstvím" úspěchu je nejspíše odrůda (hybrydní F1) a hlavně vyjednocení na 2-3 cm od sebe. Mám vysety i bílé, ale ty letí jen do natě, a to jsou splečně s červenýma. Vypadá to že žádné semeno ředkvičky od firmy SEVA už nikdy nekoupím. Není to reklama, je to špatná zkušenost. 

Vysévám postupně a mám je nyní na třech místech, včera dorazily z Holandska semena bílých, se kterýma jsem udělal výbornou zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 19.4.2014 21:05

musim Mirkovi dat za pravdu, take mam zle zkusenosti i se vzchazenim semen od Sevy, nemuze se rovnat Semu ani Moravoseedu, já je mám jak ve foliovniku, tak venku - venku maji mene listu a i chut je lepsi-ostatne jako vsechno venku byva lepsi, jinak chutove mi je nejblize Viola (jinak je nakryvam textílií-bvsude sama řepka a tak je utok skudcu znacny)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 19.4.2014 21:12

Venku ředkvičky máme taky, ale většinou mají každá v sobě žvanec masa.Ředkvička vyžaduje lehčí, kypré a humusem bohaté půdy. Nedaří se jí na těžkých a chudých písčitých půdách, ale vystačí si s běžnou zahradní zeminou.Těžkou půdu by pomohlo vylepšit ještě před výsevem silnější prokypření půdy.

Dřepčíci
Nejen listy ředkviček, ale i další košťálovou zeleninu, poškozují dřepčíci. Daří se jim nejlépe v období sucha, nemají rádi pravidelné vlhko. Jednou z rad, jak proti nim bojovat bez použití chemie, je pravidelné zalévání. Z insekticidů je možné použít Zolone. Vždy je nutné dbát na ochrannou dobu daného pesticidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.4.2014 21:21

Venku je nakrývám hlavně proti dřepčíkům, ve foliáku mi do nich vyžírají díry mravenci a svinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xchipsy - (12) - 142.1 (?), 7.6.2014 9:35

Už dva roky se snažím vypěstovat ředkvičky a vůbec se mi to nedaří sad Semínka dám většinou do dvou, max. třech řádků, dostatečně zalévám, když vylezou rostlinky, tak jakmile to jde, vyjednotím tak, aby měly dostatek místa a ve finále mám z jednoho řádku tak tři čtyři pěkné ředkvičky a ostatní vůbec nerostou, nakonec mám skoro půl metru listů a bulvičky jsou tak 1x0,5cm angry Co dělám špatně? Stanoviště je světlé, teplé, půda je dostatečně prohnojená (koňský hnůj), pravidelně kypřená, žádný plevel, zalévám taky dostatečně, škůdci žádní.. Prostě "jen" nerostou sad

(a podobnou zkušenost mám i s mrkví, jsou to takoví mrňousové - když si vzpomenu na dětská léta, kdy jsme s mámou na zahradě měly mrkve jak banány... Tak teď je to bídná maličká hubená chudinka frown


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.6.2014 15:34

Vysévejte jen hybridní odrůdy (F1) a mějte na paměti, že ředkvička je rostlina krátkého dne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.1 (?), 8.6.2014 7:51

Jak píše Mirek, na fotce je již "vyběhlá" ředkvička. Nyní už Vám nevyrostou,..Zasijte nějaké v srpnu do nevyhnojené půdy. Kořenovou zeleninu nesázejte do půdy čerstvě prohnojené hnojem... Je to zelenina druhé trati..M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.68 (?), 8.6.2014 9:42

No já s panem Mirkem nesouhlasím. Na trhu jsou odrůdy pro celoroční pěstování a rozhodně se nemusí vysévat jen hybridní osivo. Je spousta odrůd, které již kapánek pamatují a stále jsou výborné. Namátkou třeba známá Slávie, tu pěstuju od té doby co přišla na trh. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
xchipsy - (12) - 142.1 (?), 6.6.2015 13:03

No, tak letos to bylo to stejné jako loni sad 3 řádky, sklizeň asi tak 7 ředkviček "normální" velikosti a tvaru, zbytek jsem dnes vyházela, jelikož bulvičky byly chcíplinky 1x0,5 cm a listů půl metru frown Sakra kde je chyba? Dávám je moc hluboko? Moc mělko? Nebo proč nejsou normální??? angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 6.6.2015 13:08

Špatná agrotechnika? Nevhodná zemina? Odrůda pro krátký den? Nedostatečná zálivka? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika