Problemy s pestovanim cibule a cesnaku v piescitej pode



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 41.177 (?) 
6.6.2014 15:26, zobrazeno: 7461x

ahoj viac rokov sa pokusam zo sadzacky pestovat cibulu a cesnak. Na jesen zasadim, cibulu a cesnak, vzjdu ale nikdy nie su pekne velke, len tak zivoria. Poda je piescita, na zahrade mam automaticku zavlahu. Ked som cibulu alebo cesnak vytiahol tak su zdrave, nicim nenapadnute ale minimalne Podu som na jesen prihnojil granulovanym hnojivom Veget.. Ako sa najlepsie dari tymto dvoom plodinam, v akej zemi, ako s hnojenim a ako su narocne na zavlahu? Neviem kde robim chybu a v com je problem.Dakujem za kazdu, dobru radu. J

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.95 (?), 6.6.2014 22:54

Také mám písčitou zem, i když dávám pravidelně pod brambory, rajčata, papriky a celer hnůj... Humus ještě doplňuji kompostem a zeleným hnojením. Cibuli dávám většinou tam, kde bylo minulý rok hnojeno (do druhé trati), nebo alespoň tam, co bylo zaryto zelené hnojení. Velká bývá dost, na mne někdy až moc. Dávám sazečku Stuttgart, vydrží uložená déle, než Všetana. Po vzejití trošku pohnojím Cereritem.

Ještě mne napadlo, jestli ji nesázíte moc blízko sebe v řádku - chce to tak 10 cm od sebe. Když se dává blízko k sobě, vyroste menší.

Jinak cibule snese spíš sucho, než mokro - s tím v písčité zemi nebývá problém.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.95 (?), 6.6.2014 22:56

ps - cibule se ale sází zjara - ten podzim ve vašem textu byl asi překlep?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.231 (?), 6.6.2014 23:13

Máte písčitou zem a potřebujete do ni dostat organickou hmotu (samozřejme ne pod cibuli a česnek). Dáváte hnůj, kompost nebo alespoň zelené hnojení nebo nic. Čím hnojite na jaře? Automatická závlaha. Pod tím si mám představit co. Jak často zalévá česnek a cibuli a jakou dávkou vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 7.6.2014 8:51


Cibule je i ozimá. Sázel jsem odrůdu Senshyu Yellow. Mimochodem nic moc. Všetana sázená na jaře je už mnohem větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.95 (?), 7.6.2014 13:49

Tak to se omlouvám, myslela jsem, že na podzim se sází jen cibule pro pěstování "na zeleno", ne konzumní na uskladnění.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 7.6.2014 14:41

Některé odrůdy se dají i skladovat. Ale sázel jsem ji hlavně na zelenačku, jako že má být hodně brzo, ale moc nesad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 7.6.2014 20:04

Na zelenou má Sevaseed Cibule zimní sečka, ta nedělá cibule, ale nať, může se nechat na stanovišti jako trvalka, seje se buď v 2-3 nebo v srpnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.150 (?), 8.6.2014 22:19
Dobrý večer. Pěstování cibule a česneku není až tak složité. Pěstuji brambory v trávě a příští rok do téže trávy sázím na podzim česnek a na jaře sazečku. Přidávám nejméně 20% písku. Nehnojím, protože rozkládající se tráva nyní již kompost je dost úživný. Nezalévám jenom při extrémním suchu. Bydlím na horách a nemám klasickou půdu, proto si vytvářím ornici takto. Tudíž je třeba ve vašem případě dostat do písečné půdy co nejvíce organické hmoty - klidně kosenou trávu. Dejte ji tam opravdu hodně! Zdeněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika