Příjem draslíku



host - 58.231 (?) 
2.6.2014 22:36, zobrazeno: 6670x

Dobrý den. Prosím o radu ohledně příjmu draslíku zeleninou. Podle rozboru je půdní zásoba draslíku velmi vysoká, ale např. mrkev je za pár dní po sklizni jak guma. Pokud provedu měsíc před sklizní postřik síranem draselným, je vše v pořádku. Kde může být problém?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 3.6.2014 16:57

Proč se Vám pěstování mrkve nedaří, na to odpovědět neumím.Příčiny hledejte i jinde, než v deficitním dráslíku.Zřejmě to bude zapřičiněno komlexem vlivů, které se přípo, či nepřímo dotýkaji Vaších podmínek k pěstování.Zmínil bych včasné nakypření půdy, nevhodná,jílovitá půda, přemokření,nevhodné skladování, a jiné.

Vyhledejte si maximum článků k pěstování mrkve, přečtěte,a porovnejte odlišné přístupy,postupy z Vašimi.tady,tady,tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.231 (?), 3.6.2014 17:24

Nejde jen o mrkev, tu jsem uvedl jenom jako příklad. Jde o veškerou pěstovanou zeleninu a brambory. Jinak s pěstováním nemám žádný problém, pouze mi vázne příjem draslíku a nevím proč. Řeším to dodatečnou výživou přes listy síranem draselným. Jinak zem je hlinitá, zásobenost základními živinami vysoká až velmi vysoká, pH 7.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.104 (?), 3.6.2014 18:35

Zásobenost základními živinami vysoká až velmi vysoká ... nemuze byt problem ve vysokem obsahu dusiku, ten tlumi prijem drasliku? Pisete, ze s pestovanim nemate zadny problem, neznamena to, ze prilis hnojite? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.231 (?), 3.6.2014 19:56

Dusík se na rozboru půdy pro jeho pohyblivost nedělá. Podle barvy listů bych na přehnojení dusíkem netipoval. Brambory dostanou před sázením dusíkaté vápno (spíše méně než v návodu) a mrkev jedno přihnojení LV po vyjednocení. Nic víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.104 (?), 3.6.2014 21:16

Prijmu drasliku by mel jeste branit vysoky obsah horciku... viz Tabulka antagonismů a synergismů. Nedavate hodne dolomitickeho vapence? Jiny duvod nez vysoky obsah N nebo Mg mne nenapada. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.231 (?), 3.6.2014 22:00

Díky za tabulku. Vápnění jsem neprováděl moc a moc let. Obsah vápníku velmi vysoký, pH neutrální, podloží v 5 m opuka. Hořčík mám obsah střední, takže každý rok na jaře před přípravou zahrady hodím trošku kieseritu. Rozbory dávám dělat po 5 letech a obsah živin se moc nemění. Z organického hnojení dávám hnůj na třetinu plochy (5arů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.6.2014 9:11

Take davam hnuj na tretinu plochy, ale jinak mam odlisne podminky. Zkuste pristi rok vynechat ten kieserit (25% MgO), popr. mozna davate hodne hnoje (na m2), vic mne nenapada. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.6.2014 9:31

nebylo by dobré, pane J.R. dostat pH z těch 7-7,5 na nějakých 6-6,5? Ten pozitivní vliv aplikace síranu draselného asi není v tom zvětšení nabídky draslíku, ale o krátkodobém sražení pH použitou síranovou formou hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.6.2014 10:01

Nevim, zda uvedene pH je nevhodne pro brambory a mrkev ci jinou zeleninu. Ale postřik síranem draselným na list podle mne pH pudy nesnizi ani kratkodobe. S pudou s uvedenym pH nemam zkusenosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika