Podzimní výsev kořenové petržele



Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?) 
28.11.2015 9:25, zobrazeno: 8545x

Má někdo odzkoušený tento termín výsevu po více sezon? Jarní výsevy se mi často daří velmi špatné, jedna rostlina honí druhou. Teď jsem nasela malý kousek na zkoušku, zem byla po orbě už krásně rozpadlá, jak na jaře.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.123 (?), 28.11.2015 10:59

Pusťte se do toho. Já to málokdy na podzim stihnu, ale jelikož jsme strašeni tím, jak suchý a teplý má být příští rok (a po letošku bych tomu i věřil), tak vám to může jedině prospět. Přinejhorším přijdete o pár korun za nový sáček, petrželové osivo žádná velká investice není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.170 (?), 28.11.2015 18:13

Ja to zkoušel asi před 3 roky, petruška vzešla brzy ale pak přišly mrazíky a spálily ji. Ale je pravda, že s jarním vzcházením je to čím dál větší bída.

Happy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.149 (?), 4.12.2015 9:46

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevlastníte montovaný skleník Kysučan, o kterém se tu před několika měsíci vedla debata. Koupil jsem jeden 20 let starý nikdy nesložený bez návodu a potřeboval bych si něco ověřit.   děkuji Zdeněk, sobekz@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 37.84 (?), 4.12.2015 16:13

Petržel, ale i mrkev vysévám k plné spokojenosti na podzim už pár roků. Udělám rýhu, nasypu semínka a - nezahrnuji je. Sníh, déšť, mráz se postará, aby se na semínka něco ze zeminy naplavilo. Mrkev i petržel je vždycky velice časná, rostlinky mi nikdy nevymrzly. Letos se mi však prvně v životě stalo, asi tak koncem července, že v mém řádku petržele dlouhém 10m, zhruba uprostřed, v délce 1,5m byly úplně svěšené listy. Nastěhoval se mi totiž do zahrady hryzec. Pak začaly být ukousané i mrkve. Došlo tedy k předčasné sklizní všech mrkví a petrželí, byly ale už naštěstí velmi pěkné. Hajzlíkovi jsem nechala asi 40ks mrkví na záhoně, aby dál neškodil. Nepomohlo to. Pustil se do paprik. Každý týden ukousal jednu či dvě papriky tak, že se keře povalily a místo kořenů byla hůlka, jako když ji někdo ořezal jak tužku. I několik keřů rajčat takhle zlikvidoval. 

Takže asi příští rok, jestli hryzák přežije zimu, nic moc nebude. Ale vy si petržel vysejte, klidně i v lednu, nebo i v únoru, bude-li nezasněženo a nezamrzlo, jsou takové dny v průběhu zimy. Přeji dobrou sklizeň a žádného hryzavého prevíta do zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 19.7.2019 8:24

Chtěl bych taky zkusit vyset na podzim mrkev a petržel způsobem, který je zde popsán. Zkoušel jste to někdo? Jsou nějaké další zkušenosti?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Phantasm - (12) - 147.130 (?), 30.10.2019 14:06
Já zkoušel teď v říjnu mrkev a krásně řádkuje, zkoušel jsem i nějakej salát, ale sežrali to dost slimáci, sazečka Shakespeare je též v zemi, zelený hnojení (svazenka+jetel) vypadá taky pěkně (teď raději kvůli mrazům zasypané podrceným listím), česnek dám až za měsíc, zkoušel někdo výluh z chilli papričky proti těm slimákům nebo i jinému žravému hmyzu klidně i na ovocné stromy? Podle mě by to mohlo fungovat, máme jich dost, i v likéru jsou super. Roman z Vysočiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.32 (?), 9.8.2021 7:17

Klíčivost je někdy velmi špatná. Doporučuji vysévat směs tří různých odrůd nebo jedné, ale od různých semenářů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika