Pěstování zeleniny pod bílou netkanou textilií?



host - 97.177 (?) 
7.4.2014 10:47, zobrazeno: 8365x

Dobrý den,

mám docela velkou zahrádku a tak se nám tam potulují i sousedovi kočky a ze zahrádky si udělali svoje wc... loni jsem čerstvě zaseté záhony zadělávala takovými platovými sítěmi, ale byl to opruz, jak to pak začalo prorůstat... Letos mne napadli ty bílé textilní sítě. Viděla jem, že pod tím někdo pěstuje. Mohu tedy normálně zaset, uválet, zaliít a přes to hodit tu bílou textilii a jak napevno na okrajích upevnit??? Nechat nějak vůli? Kdy se to potom sundává? Chci to hlavně na mrkev, petržel, cibuli, ředkbičky, špenát... díky moooc za tipy? Jinak to se asi zalévá přes tu textilii, že?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 7.4.2014 10:53

Už je to tak všeobecně známé, že se to snad ani nikde nepopisuje. Použití jak píšete, když to nezatížíte moc, zelenina si to zama zvedne. Zalévá se přes. Funguje výtečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.19 (?), 24.12.2014 16:33

Pod bílou foliíí je problém se zalivaním. Jiný postup. Semínka zasét a přikrýt detičkami, černou folií atp. Půda pod tím nevyschne. Semtam se podívat jestli už něco leze. Když toho leze dost desky odtranit-už se to chytlo a už to roste. Přišel jsem na to náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.19 (?), 24.12.2014 16:37

...přikrýt destičkami.. (pův. detičkami)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 24.12.2014 16:51

Pod fólií ano, pod textilií ne, voda proteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 24.12.2014 17:10

surpriseuž několikrát jsem se setkal s tím, že jinak velmi inteligentní lidé nechápou rozdíl mezi textilií a folií! Za asi 45 let co cosi pěstuju, jsem net. textilii použil jen jednou a to letos-na ochranu keříčkových fazolí, od výsevu do nárustu prvních pravých listů-jako prevenci proti jejich vykousání, které mě minulý rok celkem potrápilocrying. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika