Pěstování černého kořene



Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?)
8.11.2014 12:01

Taky jsem ho letos zasela a nyní pár vyryla, ale vůbec není černý, má barvu jako špinavá petržel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 33.220 (?), 24.3.2010 21:53

Ano, gurmansky je to velmi zajimava krehka chut, k tem liskovym oriskum bych jeste pripojil velmi mladou kedlubnu a trochu slehacky-tot muj chutovy rozsah 8)

Po prvnim pestovani Libochovickeho c.korene jsem nechal par kousku u nas v Libochovicich vykvest(pekna zluta zmena na zahone) a ted budu sazet vytridena seminka.

Muj dotaz je, ale jak vyzrat na vykopavani korene?? Ja si dal fakt praci abych ho nezlomil a sel jsem skoro 40cm do zahonu, krater jak do Australie.. manzelka na me rve jak na psa...

Napada me zeho zasazim jak brambory! Co vy na to?? Diky za radu predem a pekne dny. Ladas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 25.3.2010 19:52

Proč mne to taky nenapadlo? Dnes jsem vyrývala také černý kořen na polévku, řvala sama na sebe jak na psa (to přeháním), že jsem si nezvala raději štýchar místo rycích vidlí. Jinak nový mám už zasetý, ale přesto, na zkoušku, půjdu koupit ještě jeden pytlík semínek a naseju na hrůbky. Když tak pěstují mrkev a petržel a chválí to, proč by nešel černý kořen? Ať se Vám vydaří!  Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.31 (?), 25.3.2010 21:30

Má velká semínka a dobře se sází (tedy vysévá). Jinak roste spíš do délky než do tlouštky a chuť upřímně řečeno nic moc. Ale zkusit se to může.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.170 (?), 18.3.2011 9:31

Jsem revmatik atak vítám všechny rostliny a byliny, které by měly snad pomoci.

Včera jsem koupila také Lib.kořen, chci ho zasít, můžu ho zaset rovnou ven, nevymrzne?? Nebo musím doma předpěstovat.

Díky babu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 69.152 (?), 18.3.2011 13:43

Nebojte se, babu. Nevymrzne. Je to rostlina, která výborně přezimuje. I pod sněhem si nechává zelené chocholky v srdíčku a jak sleze sníh zelené chocholky hned začnou růst. Trhám je králíkům a morčeti, ale dá se z nich udělat i výborný špenát. Druhý rok černý kořen vždycky vykvete. Podle mé zkušenosti je klíčivost kupovaných semen nepříliš dobrá. Byla to fuška, než jsem prvních pár černých kořenů z kupovaných semínek vypěstovala. Teď to dělám tak, že po odkvětu pár semínek hned někde vyseji, ty velmi brzo vyklíčí a spolehlivě přezimují. Od časného jara sklízím kořeny i listy na špenát, pár jich zase nechám vykvést, hned zaseji a tak dokola. Ať máte v jejich klíčivosti štěstí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.170 (?), 18.3.2011 21:09

Dámy, moc díky za odpověd. Morče a králíka mám,  jen zábava pro dceru, tak jestli kořen vzejde, okoštují i oni. At se všem daří!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.122 (?), 18.3.2011 13:44

Dobrý den, černý kořen se seje jako jiná kořenová zelenina přímo na záhon. Nepředpěstovávat, má rád hluboko zpracovanou půdu. Má ještě tu výhodu, že část úrody můžete nechat na záhonu přes zimu a sklidit až na jaře, jako pastinák, taky nevymrzá. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 18.3.2011 14:19
možna neni od veci udelat bednu bez dna aspon 40 cm a vyplnit hlínou ;) pestuji tak mrkev a petržel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 18.3.2011 16:42

U vysazených v srpnu se mají příští rok vylamovat květní stvoly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 8.11.2014 12:01

Taky jsem ho letos zasela a nyní pár vyryla, ale vůbec není černý, má barvu jako špinavá petržel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika