Odrůda celeru



host - 209.210 (?)
4.5.2015 19:43

Děkuji všem za cenné rady! Dnes jsem koupila na trhu odrůdy Asterix, Maxim a President. Tak uvidíme:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 239.3 (?), 4.5.2015 8:42, zobrazeno: 6298x

Jakou byste doporučili odrůdu celeru? Nemám moc zkušeností, ráda bych nějakou odrůdu s pevnými bulvami, odolnou a asi nejpodstatnější kriterium je, aby kořenový systém byl jen n spodní straně bulvy, co nejužší svazek, aby se bulvy dobře čistily. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 4.5.2015 8:49

aby kořenový systém byl jen n spodní straně bulvy, co nejužší svazek, aby se bulvy dobře čistily

Taková odrůda asi není, dělá se to ručně ořezáním kořenů na bocích svisle do země, nějakou špachtlí třebas. A nesmí se sázet hluboko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 4.5.2015 10:05

ano, pokud je bulva nad zemí, nemá důvod kořenit do stran. Špachtle není potřeba, stačí se jen nebát okopávat motyčkou až těsně k bulvám... Důležitější je mít záhon pěkně vyhnojený, aby bulvy byly velké a tím kořenová změť dole byla velikostně nepodstatná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 4.5.2015 9:19
Loni jsem pěstovala Asterix F1 - kořeny na spodní části, bulvy měly kolem 1600 g, žádné kořeny jsem špachtlí neodsekávala. Je to hloupost, poškozené bulvy by mohly začít v zemi hnít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.5.2015 9:41

Hybridy jsou jako semínka dražší, ale vyplatí se je odzkoušet. Mělké sázení je podmínkou, pak se nemusí nic osekávat. Ani bych to nedoporučoval. Jestli, tak jedině mladou hlouběji vysazenou rostlinu ohrábnout. Dostatek živin, vláhy, humózní půda, ale i teplé písčité půdy, hnojení "konvenčními" hnojivy, vykvašeným slepičincem, cest je více. Podle jednoho zahradníka ze "staré školy" je dobré pěstovat celer na letní sklizně v pařeništi okolo obvodu (na uskladnění je moc šťavnatý, nevydrží). Stejně tak se dá pěstovat letní pór. Celer pěstovaný venku nejvíc narůstá až k podzimku. Dejte pozor, má ho rád i slimák. Dokáže si v něm vyhloubit domeček. Vloni jsem měl vykousané díry do všech, do velké hloubky - ze strany středu záhonu. Celer to sice zahojí, ale není to ono -  když děláte řízky, máte v nich díry, jako by to byla cuketa... Máte cca 14 dnů do výsadby (aspoň u nás se sází až po ledových), na to poptat se v okolí u zahradníků, jaké odrůdy mají, jestli dáváte celerů více, založte si odrůdový pokus. Ony ani odrůdy nejsou špatné.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.210 (?), 4.5.2015 19:43

Děkuji všem za cenné rady! Dnes jsem koupila na trhu odrůdy Asterix, Maxim a President. Tak uvidíme:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.5.2015 20:30

ja mel vloni Asterix a Neon a byl jsem s nimi spokojen, zadne dutiny, zadna septorioza, bile uvnitr... letos jeste odzkousim k temto Albin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika