Něco žere mrkev a petržel ještě v zemi



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?) 
30.7.2012 9:31, zobrazeno: 12073x

Dobrý den, prosil bych o radu s čím vlastně mám bojovat když mi něco sklízí mrkev a pretržel se záhonu tak že kořen kompleně sežere ještě v zemi. Zůstane jenom vrcholek kořene ze kterého vyrůstá nať. Ta samozřejmě začíná po chvíli žloutnout a hnědnout. Když za to zatáhnu... nevytáhnu nic. Krtek? Hryzec? Hraboš? Záhony jsou podryté, elektronický plašič je metr od zmiňované zdevastované úrody, přímo v záhonu. Ztráty na úrodě jsou 90%! Zajímalo by mne s čím kontrétně a hlavně jak mám bojovat. Plašiče na zahradě mám už řadu let, vždy ty potvory úšpěšně udržovaly v uctivé vzdálenosti. Teď se mi ale asi nastěhovala rodina úplně hluchých potvor. Mám podezření že mi zlikvidovali i mladou švestku (píšu o tom jinde na fóru).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 30.7.2012 10:08

Hryzec! Kamarádce zabral až HUBEX, který dávala po kouscích  (v rukavicích - pach) v síťkách do děr v zemi. Zabral a za tři dny byl pokoj...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 6.11.2012 18:12

Hryzec vodní, který decimuje stromky ožíráním kořenů a u zeleniny žere kořeny, že zůstává nať. Byli jsme s kolegou už bezradní - všechno podryté, trávník jako houba. Nepomáhaly jedy a další způsoby. Našli jsme na internetu past na hryzce - SWISS CAT - švýcarský patent.Je drahá, zdá se, že 350 Kč + 180 Kč za doplněk (sonda, vrták a vytahovač zeminy) je hodně. I jedy jsou ale drahé a v dešti se rozmáčí. Riskli jsme to a praxe ukázala, že je to výborná past. Nejrychleji jsem chytil hryzce do pasti cca 3 min po instalaci do tunelu u jabloně. Je třeba se to naučit instalovat - pěkně nepoškodit tunel, aby se chytil. Když se nic nechytí do 24 hodin, tak dát jinam. Doufám, že do roka se jich zbavím a nebo alespoň zredukuji jejich počet na zahradě na minimum. Past má neomezenou životnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika