Mulcovani topinanbur zpusobilo krouceni listu



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
13.8.2013 0:22, zobrazeno: 5696x

Prihodil jsem k topinanburam polouschlou nadrcenou travu a vlivem tohoto mulcovani se listi topinanburu zacalo kroutit, jak po ondulaci, predevsim blizko vrcholku stonku, kdezto nize mene.(viz obrazek). O kousek dal jsem uz nemulcoval a tam nat neni deformovana, takze dukaz ze za to muze mulc. Znamena vsak to svijeni listu prebytek dusiku, ci nedostatek neceho jineho vlivem mulcovani?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 13.8.2013 10:00

A nebyla ta tráva stříkána herbicidem nebo hnojena hnojivem s účinkem proti dvouděložným plevelům např. Travin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.8.2013 10:10
Jsem stejného názoru - mulčovaná tráva ošetřena selektivními herbicidy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 13.8.2013 12:23

Zajimave, to mne nenapadlo. Mam travu navazenou zahradnikem z nekolika zahrad, v to bude asi ten problem. JInak jak hodne uskodi tato trava v kompostu? Anebo dest ten herbicid vymeje, pripadne tim horkem vevnitr se rozlozi na neco neskodneho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 13.8.2013 13:05

Už se tu probíralo v několika diskusích, třeba - Herbicidy na zahradě aneb konec rajčat v Čechách

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.8.2013 13:12
Jak hodně uškodí? Tak to nikdo neví, stejně tak nikdo neví jakým sajrajtem byly trávníky stříkány. Zbavte se toho a už od nikoho nic takového neberte, je to chůze po tenkém ledě a nikdy nevíte kde a kdy se to provalí. Maximálně bych to zaryl na podzim do země, ale to jen v případě že bych se toho neměl jak zbavit, lepší však vyhodit. Ke mě na zahradu má selektivní herbicid již nějaký ten rok zákaz vstupu, po těchto zkušenostech na nastýlku nebo na kompost již jen vlastní trávu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 13.8.2013 14:04

ja bych tohleto postavil normalne mimo zakon. JInak vzikly kompost mohu pristi rok opet prisypat ke kontrolni skupine topinanbur a sledovat zda bude stejna reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 20.8.2013 12:55

rava ze satelitu vetsinou putuje do sbernaku a odtud do kompostaren a z nich se pak stejne vrati do zahrad.

Ale je pravda ze vetsinou tuto zeminu kupuji satelitnici, kteri zasadne nekompostuji, a prilepsuji tim svym jehlicnanum, takze otrava tak snadno nehrozi.

Mohu zkusit s timto kompostem test: napr za rok s nim opet zamulcovat topinovy zivy plot a pozorovat zda nastanou deformace rustu.

ps: jakpak asi tavy postrikany kompost chutna spanelakum, docela po nem lezli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika