Mulčování



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 178.38 (?) 
11.6.2014 1:02, zobrazeno: 6147x

Dobrý den, každoročně mulčuju posekanou trávou mezi řádky zeleniny. Sadím ale smíšenou kulturu: řádek cibule, 2 řádky mrkve, řádek česneku, dva řádky petržele, dva řádky cibule, atd různě pořád dokola... Dneska mne u toho napadlo, jestli mi cibule(a česnek) nebude nějak zahnívat, vždycky jsem je vynechávala, ale letos u nás prakticky ještě nekaplo, je šílené sucho, tak jsem sypala i kolem cibule a česneku, ale jistá, jestli je to dobře, si nejdemblush Máte někdo větší zkušenosti??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 11.6.2014 7:09

Konvalinko, píšeš,že u vás prakticky nekáplo,šílené sucho. Kde to je u vás??? Nepíšeš ani v uživ. nastavení odkud jsi. (viz.vlákno: Všem registrovaným uživatelům).

Po letošní zimě u nás bylo sucho, týdenní srážky v květnu pomohly slimákům - takže já NEMULČUJI. Kdyby nebylo slimáků, klidně bych mulčoval, udržuje to vlhkost. 

 V knize R.Šrota 1000 dobrých rad zahrádkářům, rada 699 :,,... v druhé polovině vegetace má cibule raději sušší počasí..." Ahoj Pepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 178.38 (?), 11.6.2014 8:12

Že má cibule raději sucho vím, nikdy jsme ji nezalévali, i když sucha nás tu trápí už pár let po sobě. Ale aby to bylo už takhle zjara... mám už celkem hrůzu z toho, jak to bude pokračovat...crying Od začátku roku skoro nepršelo, něco málo v březnu, ale to nám nefungoval srážkoměrsad Od té doby zase nic. Při posledních,,velkých bouřkách" před 14dny - u nás během dvou dnů 9,5mm, což znamenalo, že třeba už pod bramborama ani kapkanoJihovýchodní Morava, hraniční přechod na Slovensko, začátek Bílých Karpat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.51 (?), 11.6.2014 14:05

Já mám výborné zkušenosti s mulčováním dřevní štěpkou ve skleníku. Je potřeba silná vrstva cca 10 cm. I v současných vedrech kdy je teplota ve skleníku přes den 45 °C je hlína pod mulčem krásně vlhká a neměl bych strach na týden opustit domov a nezalívat. Rostlinám to prospívá krásně. Loni jsem měl takto zamulčovaný i záhon s dýněmi a taky se téměř nezalíval. Další výhodou je že odpadá okopávání. Když už se někde nějáký plevel objeví, jde lehce vytrhnout i s kořeny. Nutno podotknout, že u nás moc slimáků není. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 178.38 (?), 11.6.2014 15:31

To mne překvapuje, že štěpka rostlinám nevadí?! Když jsem měla nové výsadby kytek (a bylo to ještě jako,,noty na buben") zamulčovány kůrou, rostliny jen živořily, nijak se nerozrůstaly a dařilo se jen tomu pleveluno Pak jsem se naštvala a vyhrabala kůru pryč a radši sypat posekanou trávu... a většině se začalo dařit. A tu štěpku tam na podzim nějak zarýváte, nebo zase seberete a na jaře znova dáte, na nové rostliny? Nějak si to neumím představitindecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.95 (?), 11.6.2014 17:41

Ona ta posekaná tráva částečně zetleje, žížalky ji do zeminy zatahají a tak funguje i jako hnojivo - dodává humus. Měla jsem letos zjara loni vysázené růže takové nedomrlé, mezi nimi holá zem - když jsem je začala nastýlat trávou, tak "poskočily" a moc se jim to líbí...  

U té štěpky je důležité, z čeho pochází. Z listnáčů je fajn, ale štěpka a kůra z jehličnanů může růst trvalek a list. keřů i brzdit, navíc půdu okyseluje.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.254 (?), 13.6.2014 9:36
Tento rok som zamulčoval kartónami aj slamou, Do otvorov v kartónoch som posadil priesady. Tešil som sa z toho, že nebudem musieť toľko polievať, funguje to, zem je pod kartónom vlhká, no aj tak nič nevyrastie, lebo to všetko zožerú slimaci, ktorým som mulčom vytvoril super bývanie.. minulý rok žiadní, teraz ich je veľa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika