Mrkev



Stránky: 1,  2,  3   
host - 237.19 (?) 
1.3.2016 16:55, zobrazeno: 21758x

Prosím o radu kdy a jak vysadit mrkev a jak se oni starat.Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.22 (?), 1.3.2016 19:28

Vysadit? Nikdy! Mrkev se seje wink!!!

Jinak zjara, po rozmrznutí země uhrabat záhon, semínka vysít řídce do rýh asi 1,5-2cm hlubokých, vzdálených cca 20cm od sebe. Zahrnout zemí a řádky lehce umačkat hřbetem ruky (semínka pak lépe klíčí, protože kolem nich nezůstane volný prostor). Zalít a udržovat mírně vlhké, aby klíčící semínka nezaschla. Po vzejití a výšce rostlinek asi 2-3cm protrhat asi na dvoucentimetrový odstup, až se kořeny začnou téměř dotýkat, protrhat znovu na konečnou vzdálenost 5-6cm.  Pokud vysejete karotku, která roste kratší dobu, můžete ji vysévat průběžně až do konce června a budete mít neustále k dispozici mladou mrkvičku.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 1.3.2016 19:45

Někdy jsem místa v řádcích, kde nic nevzešlo (a počítám, že každému se někdy stalo, že koupil mizerné osivo), dosadil rostlinkami, které mi zbyly po protrhání. Sice už nikdy nenarostly pěkné dlouhé kořeny, ale stále to bylo lepší, než dodatečně dosívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.19 (?), 1.3.2016 20:38

Děkuji mnohokrat.Naprosto dokonale.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 22.10.2016 14:45

dobrý den, nevíte kde zjistit výrobce odrůdy mrkve Flyaway? nemohu to nikde najít, rád bych objednal větší množství osiva, předprodejci jsou drazí... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 22.10.2016 18:08

Mrkev Flyaway F1 je odrůda, kterou prodává v barevných sáčcích (Hobby serie) SEMO. Cena cca 17,- Kč za sáček - 300 semen). V nabídce pro profesionály ji nemají. Možná by bylo dobré u nich zažádat mailem, jestli by byla možnost poslání většího množství. Tipuji, že je to jejich šlechtění, a že levněji nebude nikde k dostání. Mají také na www.dobrasemena.cz, jistě i někde v obchodech se semeny.

                              Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 22.10.2016 18:45

mne se zda, ze je to zahranicni odruda-nabizeji ji prakticky po celem svete, vsude je ale cena osiva astronomická, též u Semo jakožto volně vazene, proto by me prave zajimal vyrobce teto odrudy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 22.10.2016 20:00

Mrkev Flyaway F1 je jistě zapsána v katalogu povolených odrůd zeleniny EU. Tam by se dalo zjistit kdo je majitelem práv k této odrůdě. Tento katalog byl dostupný na internetu, ale od určité doby nejsem schopen se na tento web nalogovat. Vlastně nevím jestli nebyl tento katalog z internetu úplně stažen nebo jen je jiná internetová adresa. To by mohl vědět někdo ze SEMA nebo Moravoseedu, kteří jsou jistě s tímto katalogem seznámeni.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 22.10.2016 20:44

onehdá jsem tam take brouzdal, ale jiz si nepamatuji, kde to bohuzel bylo, líbí se mi, že bych nemusel tuto mrkev nakryvat textílií kvuli pochmurnatce, proto bych rád vetsi mnozstvi, asi sem to ted nasel, meli by to mit Holandani, tak uvidime :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.16 (?), 23.10.2016 11:01

Už niekoľko rokov sejem na jar mrkvu do hroblí. Mám totiž na mojom políčku ťažkú pôdu. Je to jednoduché. Pred výsevom upravím pôdu do hroblí ako keď kopcujeme zemiaky. Výška hroble je asi 25 - 30 cm a šírka na vrchole 20 - 25 cm. Na vrchu urobím 2 riadkydo ktorých vysejem mrkvu osvedčila sa mi odroda Olympia. Do vyklíčenie semien je potrebné udržiavať riadky primerane vlhké. Tento rok som mala mrkvu krásnu rovnú, dlhú až takmer 30 cm. Rovnako pestujem aj petržlen.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika