Mrkev



host - 39.193 (?) 
29.7.2011 18:09, zobrazeno: 10589x

dobry den mohu vysit mrkev na podzim aby mi pristi rok rostla hned z jara dekuju za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.173 (?), 31.7.2011 19:03

ano, můžete vyset karotku na podzim, doporučuji v listopadu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.173 (?), 1.8.2011 16:01

Své doporučení ještě upřesním: karotku tímto způsobem vysévám jen "zkušební plochu" cca 2m2 pro radost, Dělám to mnoho let, ale ne vždy vzejde osetá plocha na 100 procent mých představ. V tomto případě "zkušební plochu" jednoduše zruším.Podobných výsledků lze občas dosáhnout výsevem v únoru, pokud to půda dovolí, u mne někdy ano-jižní Morava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 10.8.2011 20:49

Nejedna se o vysev pouze karotky ale o všechnu mrkev a kořenovou zeleninu.Tato zelenina ma dlouhou dobu kličeni, a proto je vhodne ji vysyt v pozdnim podzimku, kdy do jarnich vhodnych dnu v pudě pouze bude ležet a čekat, kličit začne až v době když teplota pudy vzroste na 5°C a je lhostejno zda bude vhodna doba pro vysev nebo nikoli.Vysev v unoru je toho přikladem, i v tomto připadě semeno v pudě leži do března kdy teplota nad nulou je stalejši a kličeni muže proběhnout.-Je škoda, že na ZDŠ byla asi zrušena vyuka pracovni vychovy se seznamovanim nejen s praci s pilnikem a pilkou ale i zahradkařskymi zaklady, v dnešni době kdy se mnohym panelakovym odrodilcum naskytla možnost mit zahradku jim tyto zaklady chybi.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.9 (?), 10.8.2011 21:52
Jenže to nemusí vyjít!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 11.8.2011 9:55

Vzhledem k množstvi vysetych semen je toto zanedbatelnym strachem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.12.2013 8:42

další sezónu rozšiřuji záhony s mrkví, chtěl jsem i méně tradiční typy, včetně chantanay, má někdo zkušenosti s tímto typem mrkví? Lze ji vysít hned brzy zjara nebo raději až později jako u jiných,,tropičtějších¨ barevných typů mrkví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 7.12.2013 18:07

Nevím, zda jde o to samé, ale karotka Chantenay se prodává už destiletí, nic vyjímečného na ní nevidím. Vzhledem k poloze ji vysévám co počasí dovolí zjara. Žádné speciální postupy a zkušenosti nemám. Tam kde je delší vegetační doba by se dala vysévat i v létě, ale to jiné rané karotky taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.165 (?), 7.12.2013 18:45

Já jsem ji dával pozdě - ke sklizni byla od září do listopadu - chuťově velice dobrá (měkčí), menší, silnější, nepraskala, na záhonu vydržela dost dlouho. Není problém ji ale sít i brzy na jaře. Dávám ji kvůli těžké půdě, kde jiné typy mrkví rostou špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika