malé bulvy celeru



host - 184.133 (?)
9.1.2015 7:32

...mohly by pomoct třeba takovéto plůtky. Když celer naroste, použijete větší petku, nebo uděláte ohrádku ze dvou rozstřižených.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 130.126 (?), 4.1.2015 4:42

Dobré ráno, předloni se mě i v paneláku podařilo vypěstovat sazenice ze kterých vyrostl celkem pěkný cerel. Loni jsem vysel 3 odrůdy po 50-100 semenech, dal jsem si hodně záležet. Nevyklíčilo během měsíce a půl nic, semínka jsem oproti předloňsku lehounce poprášil zeminou (předloni jsem jen semínka jen rozházel po povrchu). V obou případech jsem klíčil v temnu na nejteplejším místě bytu u trubek topení v koupelně. Protože mě bylo líto kvalitní zeminy použil jsem ji do směsi pro výsadbu rajčat a paprik. Začalo mohutné klíčení a růst cerelu, ovšem nebylo to přepichované, takže jsem sazenice kupoval. Můžete poradit jak správně provést výsev (zasypávat, nezasypávat), aby se podařil? Máte nějaký způsob, jak ochránit bulvy cerelu před oranžovým slimákem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 4.1.2015 17:56

Pokud je stále ještě řeř o pěstování celeru v paneláku, tak tam je ochrana proti plzákům španělským jednodušší, než je tomu ve venkovních podmínkách.Zavřít/zamknout dveře bytu na dva západy, a nepustit je vnů, ani když úpěnlivě prosí "jen dva prstíčky ohřejeme, hned zase půjdeme... jo starou belu to může být taky tchýnin jazyk.

Zejména si musíte dávat pozor, aby jste si nepřinesl nakladená vajíčka spolu se zeminou.Plzáci kladou vejce do půdy od srpna až do prvních mrazů.Vejce se líhnou na podzim, a ty které byly nakladeny pozdě na podzim, ty se líhnou na jaře.

Pro pěstování celeru v paneláku nepotřebujete zeminy mnoho.Proto se vyplatí koupit propařenou,nebo si vlastní prohřát v mikrovlné troubě,a tím nežádoucí organismy zahubit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 4.1.2015 18:16

Jak se propařuje zemina v mikr. troubě-jak potom troubu ošetřit, aby sloužila základnímu účelu?blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 4.1.2015 18:30

Pro svou potřebu jsem si takovou organismu, hub,nemoci prostou zeminu ošetřil v mikrovlné troubě.Pouze jsem si do připravených PETek nachystal směs humozní zeminy, klasické zahradní zeminy a písku.Žádné další vychytávky jsem nepotřeboval... múžete zlehka svrchu navlhčit, ale nemusíte, chem. jsem neošetřoval.Timer mikrovlnky jsem nastavil na přerušovaný proud mikrovln, a zapnul.S přestávkami po 5-8 minutách(záleží na sílu vln, u starých mokrovlnek déle, a na množství zeminy v jedné várce) jsem zeminu zahřál... průběžně kontroloval.Každá zemina obsahuje poddíl vody, takže po vyjmutí z mikrovlnky byly kapky na stěnách PETek.Tak mě napadá, že jsem mohl PETky svrchu přikrýt mikrotenovým sáčkem.Na čistotu pracovního prostoru mikrovlnky to nemělo skoro žádné důsledky.Po vyvětrání  byla připravena k běžnému kuchyňskému provozu-k přípravě jídla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 4.1.2015 18:41

Rozprostřít na mělký talíř a dalším talířem přikrýt. Nic nevypadne a spaří se za chvilku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.235 (?), 8.1.2015 21:47

Děkuji za reakci, asi jsem to napsal nesprávně. Problém nemám se slimáky na sadbě v paneláku, ale až po vysazení a  ''dozrávání" na záhoně. Slimáci mě vyžírají vnitřek již poměrně velkých bulev, je to pak na vyhození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 9.1.2015 7:32

...mohly by pomoct třeba takovéto plůtky. Když celer naroste, použijete větší petku, nebo uděláte ohrádku ze dvou rozstřižených.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.221 (?), 21.1.2024 11:22

Poslední 2 roky jsem měl problém s celerem odrůdy Maxim, sadbu si dělám sám.  Vysazuji kolem 40-60 sazenic. Bulvy i přes dostatečnou zálivku a hnojení narostly menší dřevnaté, vláknité a u části z nich vyrůstá z bulvy ve spodní části z boku mohutný kořen průměru i 4cm. Kvalitních hlíz bylo mizivé množství. Předtím jsem měl s touto odrůdou MAXIM jen dobré zkušenosti, velké chutné hlízy. Napadá někoho čím by to mohlo být, mám podezření na semeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika