Kvalitní český česnek



host - 4.2 (?)
1.10.2015 10:07

jak jsou naši lidé nepoučitelní. Kupují vše ze zahraničí-španělský, polský,chorvatský atd česnek, rajče,brambory atd-tam ty jejich zeleniny rostou v jejich podmínkách a ty naše-těm se daří zase v našich podmínkách -proč, proč nekupujete naše.  a z Polska v česneku sem nataháte jen háďátka a hnilobu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 70.100 (?), 18.5.2010 9:28

Tak to měla stará mama štěstí. Já takové štěstí nemám, v půdě je plíseň a háďátko, takže vlastní množený česnek mi nevyroste ani náhodou. Proto sháním sadbu, to není rozmar, ale nutnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.2 (?), 1.10.2015 10:07

jak jsou naši lidé nepoučitelní. Kupují vše ze zahraničí-španělský, polský,chorvatský atd česnek, rajče,brambory atd-tam ty jejich zeleniny rostou v jejich podmínkách a ty naše-těm se daří zase v našich podmínkách -proč, proč nekupujete naše.  a z Polska v česneku sem nataháte jen háďátka a hnilobu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 1.10.2015 11:10

Jj, přesně tak, tahají i jiné věci a pak si s tím nevíme rady, což vítají globalisté a dovezou cokoliv odkudkoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.210 (?), 11.8.2010 20:41

Jednou jsem zkusila nasázet čínský česnek, ale vzešel hrozně brzy a zmrzl, nebo shnil. Prostě úroda žádná. Myslím, že není na naše podmínky. Přivezli jsme si také velikou palici česneku z Provence, ale ten vůbec nevzešel. Pravděpodobně stroužky v zemi nepřežily naši zimu. Takové problémy s naším česnekem, ať už paličákem nebo nepaličákem jsme nikdy neměli. Takže u nás by se měl pěstovat český česnek. Tolik moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.5.2010 10:33
Dobrý den. Chtěla bych odpovědět panu Denisi Skácelovi. Sázíme vlastní sadbu, tu původní už opravdu hodně let. Časem jsem naprosto bez problémů získala sadbu od pěstitele, o kterém je zde řeč a s ní řadu, myslím, cenných rad. Před sázením provádíme přísnou selekci - cibule musí být pravidelná a musí mít nejméně!! 8 stroužků. Z nich se berou ty největší, ostatní poslouží v kuchyni. Po namoření je sázíme co nejpozději, aby je nepoškodily plísně.A doufáme, že hned začne mrznout. Na jaře česnek hnojíme NPK nebo Cereritem, podle toho, která plodina byla na záhoně před česnekem. A je-li sucho, květen, červen zalejeme. Takto se nám daří držet kvalitní česnek stále. Máme 3 odrůdy, ty od sebe oddělujeme. V jiném vlákně se psalo, že se česnek nehnojí. Je to sice plodina 3.trati, ale nedáš, nemáš. Docela mě udivilo, že česnek zdegeneroval. Onemocněl, to ano, ale zdegeneroval? Na zabíjačku potřebujeme asi 4 kg i k nakládání masa a slaniny a tak mi v první řadě jde o velikost stroužků, abych na loupání nenechala ruce i oči. A ty máme ukázkové, takže žádné mizerné výpěstky z vlastní sadby. Česnek se musí prostě ošetřovat jako jiná plodina. A půda pod něj také dobře připravit. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.219 (?), 15.8.2010 17:00
Dobrý den. Plně se ztotožňuji s tímto příspěvkem. Pro výsadbu používám česnek ze své sklizně již více než 25 let a je stále kvalitní. Chce to pro sadbu vybrat největší cibule a z nich nebrat menší a poškozené stroužky, mořit před výsadbou, střídat pozemek, správně hnojit a zalévat podle potřeby, mělce okopávat atd... Zkrátka chce to péči, vždyť si to pěstuju pro svou potřebu a potřebu své rodinu. Přeji všem hodně úspěchů v pěstování a nejen česneku. Fanda Stuchlík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.64 (?), 31.8.2011 21:45

Dobrý den pěstitelé česneku.
Plně souhlasím s předřečníky.  Jsem již chvílí v důchodě a pokud, si ještě pamatuji, tak již můj děda sázel stále svůj česnek dokola a byl to pořád krásný fialový paličák. I můj otec postupoval stejně, až jednou dal na "radu odborníka" a vyměnil sadbu. Náš paličák byl fuč. To co vyrostlo, bylo k pláči. Dlouho trvalo, než získal dobrou a krásnou sadbu. Já jako pokračovatel na naší zahradě jsem navázal na rodinné tradice a dařilo se. Česnek byl jak pěst a byl mojí chloubou. Samozřejmě jsem prošel mnoha etapami "Mičurinství" u česneku. Konzultace s kolegy v zaměstnání taky určitě obohatila všechny zúčastněné. Každý jsme měli tu "svoji odrůdu" nejlepší. Jeden poznatek bych ale vzpomenul. Navzájem jsme si jednou vyměnili své nejlepší palice a za rok byly zajímavé výsledky. Nikomu nevyrostly všechny stejně velké, jak byla sadba. Porovnávali jsme navzájem a zjistili jsme, že je to zřejmě i místem, půdou jak se které sadbě daří v uvedených podmínkách. Další roky mnozí z nás sadili i úspěšné sadby a nechybili. Některým se vydařily i větší palice než s kterými se před tím chlubili!!! Co se týká sadby. Děda nemořil. Otec sem tam. Já jsem si lety ověřil pouze sadbu namočit do roztoku HYPERMANGANU a fungovalo to vždy. Sadím i třikrát po sobě na stejný záhonek, trochu přihnojí, ale okopávám a okopávám. I na uskladnění jej po tradičním zavěšení pod kůlnu a rozloupání na stroužky. A vydrží, nezplesniví. Před třemi lety jsem si dovezl z Francie nádherné palice a sadím je a jsou, né sice jako původní, ale dobré. Navíc zkušenost švagra, kterému jsem jej taky dal na zkoušku. Po záplavách jeho "Moravský" zplesnivěl ještě v zemi, ale "Francouzký" to vydržel! Dalo by se o česneku povídat a povídat. Jó, letos mám na sadbu nachystaný i česnek ze Sicílie. Jsem zvědav! Teda ten byl silný!  To co se nazývá neoprávněně česnek z Číny (fuj) tomu neleží ani u pr...! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 1.10.2015 7:56

Dobrý den, 

jsem taky v důchodu a s malou přestávkou sázím česnek celý život. Taky jsem koupila česnek na trhu, nasadila, který mi zamořil celou zahradu háďátkem, plísní.  Česnek jsem nemořila, nestříkala, nepřihnojovala, jen důsledně střídala plodiny a pěstovala ve druhé trati. Přebytky jsem prodávala. Následovala nucená přestávka. Snažím se dokoupit nějakou sadbu, když byl nedostatek, úspěšně jsem pěstovala francouzský nepaličák Gemidour. Ještě pořád ho trošku pěstuji ze semen, ale náš paličák je lepší. Letos mi česnek moc nevyšel, jelikož jsem nezalévala, nepřihnojovala, nepoužívala chemii. Jsem odhodlána to změnit, Koupila jsem sadbu Unikát, Slavín a ostatní sadba bude ze svého. To už je taková směs. Zajímalo by mne jaké odrůdy pěstujete. Zkoušela jsem i španělský. Dá se, ale náš je lepší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 14.2.2011 12:41

"JEHO" česnek pěstitele, o kterém se ve vlákně píše je běžně u nás v září a řijnu v semenářství v prodeji. Jinak "ON" už bere objednávky na podzimní výsadbu. Podle velkého zájmu, když občas sleduji jeho stránky, to letos stopne asi dřív než loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.10 (?), 4.9.2010 16:11

Díky všem, kteří tu radíte, já letos poprvé začínám a mám z toho v hlavě zmatek, ale snad to dopadne dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika