Kvalitní český česnek



host - 25.2 (?)
12.5.2015 18:15

Nemohu souhlasit, s názorem, že neexistuje kvalitní Český česnek! NAOPAK!!! Firma ČESNEK- KOZÁK je toho jasným dukazem!  Je pravdou, že každý šlechtitel stárne a odchází a nastupuje mládí! Bylo to v době rodu Pouru a jejich vyhlášeného zelí a cibule, a je to i v případě ing. Kozáka. Kvalitní Českou sadbu česneku lze jako vše ostatní získat u kováře nikoli u kováříčku. Je ale i otázkou zda jsem schopný nejen sadbu nasázet, ale i se o ní starat a postarat. Návod a radu jak na to je právě uvedeno na stránkách pana ing. Kozáka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 44.166 (?), 17.6.2010 10:03

Prosímvás, česnek se nemůže hnojit králičím hnojem, ten je vhodný po brambory, řepu. Jedině až napřesrok do tzv. druhé trati. Česnek a cibule potřebují hnojiva se sírou, ani ledek není vhodný, tam je plno dusíku, chce to vyváženost. Zkuste masadit mrkev do vyhnojené půdy hnojem- nic z ní nebude, to samé i u česneku, pozor na přehnojení dusíkem!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 31.7.2010 5:33

Tak tady mě asi někdo nepochopil, co se týká hnojení již výše zmíněným králičím hnojem.Na podzim zaořu, na jaře zasadím např.brambory a po sklizni na místo po bramborách zasadím česnek.Letošní česnek mám sklizený a hlávky jsem měl velké téměř jako dlaň.Vždycky se z rodiči hecuji(mají zasazený česnek hned vedle mě).Letos museli opět zatlačit "slzu" :-) A toho hnoje od králíků nemám až zas takové množství, aby to nějak významě ovlivnilo zamoření půdy dusíkem.Musím si jednou začas(cca 4 roky) od jezeďáků koupit hnůj kravský...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.44 (?), 5.1.2013 16:14

Ja jsem prisel uplnou nahodou na zpusob obnovovani ceneku. Ze seminek mi taky vice-mene degenoroval. Ale jeden rok jsem brzy z jara rozesadil zapomenuty, samovyrostly cesnek. Pestuju cesnek, ceskou odrudu Cesky Kyjev. Je to ctyrstrouzkovy cesnek. Uz mival i 7 - 8 strouzku. Ale na jare rozesazeny mel zase jenom 4 strouzky. A to nadherne a velke.Asi zustat v zemi prez zimu pomaha udrzovat geneticky kod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.236 (?), 14.6.2012 16:45

Zdravím, u nás na Slovensku v predaji je len Čínský, ked som chcel zmeniť odrodu, tak som šiel do Brna na Zelný trh a kúpil som, zasadil a zatial je krásny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 12.5.2015 18:15

Nemohu souhlasit, s názorem, že neexistuje kvalitní Český česnek! NAOPAK!!! Firma ČESNEK- KOZÁK je toho jasným dukazem!  Je pravdou, že každý šlechtitel stárne a odchází a nastupuje mládí! Bylo to v době rodu Pouru a jejich vyhlášeného zelí a cibule, a je to i v případě ing. Kozáka. Kvalitní Českou sadbu česneku lze jako vše ostatní získat u kováře nikoli u kováříčku. Je ale i otázkou zda jsem schopný nejen sadbu nasázet, ale i se o ní starat a postarat. Návod a radu jak na to je právě uvedeno na stránkách pana ing. Kozáka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.162 (?), 11.10.2012 11:49

Aj na Slovenskú sa dájú kúpiť kvalitné odrody slovenského cesnaku  Záhoracky, Mojmír, Japo, a mnohé krajové odrody, ktoré pestujú naše babičky po dlhé roky, skúste zahradkárske potreby, alebo tržnice v supermarketoch je naozaj len z číny a španielska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika