Křen - nově zasazený... žloutne



host - 92.43 (?) 
27.8.2016 22:13, zobrazeno: 3957x

Dobrý večer,

cca 3-4měsíce zpátky (asi) jsme dostali od tchána nějaký malinký kořen KŘENE (mají toho fakt hodně) abychom si ho zasadili... inu vykopal jsem díru - vylehčil pískem, zasadili na "bok" - zasypali kvalitní zeminou! (stromky rostou jako divé...) a čekali... po nějaké době se krásně chytnul a narostly hezké zelené listy... bohužel je to už cca 14 dnů až tři týdny kdy listy začínají žloutnout a nerostou... nezaléval jsem, ale letos je na můj vkus dost vlhko, ale nic jiného na zahradě s množstvím vody problém nemá... co zkusit? Děkuji...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 28.8.2016 8:33

Křen má kůlový kořen.Rostlinky s kůlovým kořenem přesazování moc rády nemají. Vemte si pampelišky. Na přeorávané půdě v podstatě nerostou. Jenom snad čerstvě narostlé. Zkusit zalít můžete. A pak jen čekat, co jiného. Ještě píšete, že jste jej zasypal dobrou zeminou. Jestli kupovaným substrátem, tak můžu říct, že snad všechny kupované substráty stojí za starou bačkoru. Na vylehčení půdy, přidání humusu dobrý, ale samotný... Pamatuji si, jak před lety jsem potřeboval rašelinu ve velkých pytlích. Přijeli jsme do výrobny substrátů se skoro plným náklaďákem smetí, bince ze zahrady. Chtěli po nás, abychom jim to tam nechali, že to zkompostují. Zda je to postříkané nějakým herbicidem, bylo jim to jedno. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 28.8.2016 11:06

Tak si přivezte nový, silný, když toho mají hodně. Křen roste všude a ve všem, ovšem když se mu někde nelíbí tak prostě ne. Obvykle s ním bývá zcela opačný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.253 (?), 28.8.2016 11:20

Zasaďte ho tam, kde nic neroste-kamení, písek,trocha hlíny-nám tam roste nejvíce. Tam kde rostliny končí, křen začíná laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika