Jakon



rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?)
13.2.2016 16:28

U jakonu je možnost sázet hlízky přímo do květináčků, ale někdy vyklíčí z jedné hlízy více rostlin, pak je možno vzniklý trs rozdělit na několik rostlin. Já používám trochu pracnější metodu - zasadím všechny hlízky do truhlíku a až vyklíčí a vytvoří dostatečně velké rostlinky, přesadím je do květináčků. Protože to už bývá počasí lepší, mohu je dát do pařeniště a nedráždím manželku okny zastavěnými desítkami rostlin. Jakon na klíčení potřebuje trochu vyšší teplotu (nejlépe kolem 20C), po zahájení růstu si vystačí s teplotou přes 10. A takhle vypadají klíčící hlízky jakonu po 14 dnech od zasazení. 

Klíčící jakony
Klíčící jakony
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.190 (?), 4.5.2015 22:28

Až to budete sázet na pole, tak ty trsy rozdělte nožem na menší. A nebo rozdělte rovnou teď a přesaďte to do více květináčů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.3 (?), 5.5.2015 7:59

Kde jste nakoupili hlízy pro první pěstování? Jsou běžně dostupné v zahradních centrech? Prodávají někde předpěstovanou sadbu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.190 (?), 27.4.2021 17:15

Dobrý den, kde se dají koupit hlízy jakonu, hledám a nenacházím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 103.30 (?), 2.5.2021 23:46

Hlízy teď už nekoupíte, jedině sazeničky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.1 (?), 19.10.2021 11:21

Ahoj... Nedávno jsem koupil sazenice na eshopu zahradnictví Kruh...99 czk/kus... Mám je teď doma v květináči... Roste to celkem rychle... Už to má 4 odnože... Hezký den a hodně úspěchů v pěstování...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 5.5.2015 11:11

To je jedno, dělte podle velikosti plochy, kterou potřebujete osázet. Pokud by jste měl odělky rozdávat bezůčelně nebo vyhazovat, byla by to škoda. Jinak pro pěstování Smallanthus sonchifolius lze použít i analog s příbuznou slunečnicí topinamburem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 31.1.2016 20:42

Našel jsem ve sklepě malý nezkonzumovaný trs jakonu. Jelikož se mi přihodilo, že za mnou přišli lidé, kteří loni dostali sazenice jakonu a letos by chtěli zase, ptal jsem se co udělali s rozmnožovacími hlízami a oni řekli, že celý jakon snědli. Rozhodl jsem se tedy, že nafotím, jak se to má s rozmnožováním jakonu.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 13.2.2016 16:28

U jakonu je možnost sázet hlízky přímo do květináčků, ale někdy vyklíčí z jedné hlízy více rostlin, pak je možno vzniklý trs rozdělit na několik rostlin. Já používám trochu pracnější metodu - zasadím všechny hlízky do truhlíku a až vyklíčí a vytvoří dostatečně velké rostlinky, přesadím je do květináčků. Protože to už bývá počasí lepší, mohu je dát do pařeniště a nedráždím manželku okny zastavěnými desítkami rostlin. Jakon na klíčení potřebuje trochu vyšší teplotu (nejlépe kolem 20C), po zahájení růstu si vystačí s teplotou přes 10. A takhle vypadají klíčící hlízky jakonu po 14 dnech od zasazení. 

Klíčící jakony
Klíčící jakony
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 7.4.2016 17:07

A takhle vypadají jakony po téměř 2 měsících




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 7.4.2016 18:00

mate je krasne, ja je mam jiz take nasazeny, ale jen rozdelen kaudexy a vysazene do kvetinacu... myslite, ze by slo polozit kaudex a ten postupne narizkovávat - tedy pokud to bude obrážet, nevíte náhodou prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika