Jak odehnat kočky



Stránky: 1,  2,  3   
host - 10.22 (?) 
16.3.2015 6:28, zobrazeno: 32845x

Máte někdo radu jak zabránit cizím kočkám aby si dělaly z mojí zahrádky záchod. Už nás ani nebaví dělat cokoli na zahrádce. Připravíme záhonky a do druhého dne po.rané od koček ze sousedství. Tak už jsme to nechali ležet ladem. Nebaví nác vrtat se v kočičích ho.nech. Dá se tomu nějak zabránit, odradit ty kočky? Má někdo podobnou zkušenost? A podařilo se to někomu vyřešit? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 16.3.2015 7:47

Toto se zde diskutovalo mnohokrát. Od rady dát jim tam nějaké dobré krmení až po radu postřílet. Mezi těmito mantinely je nepřeberné množství různých možností, z nichž, obávám se, nic nefunguje dostatečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Saga - (12) - 184.116 (?), 27.9.2017 18:43

Přečtěte si stránky pod odkazem, a něco vymyslíte;). Já mám tedy teriéra který má přístup na zahrádku, a každou kočku velkým obloukem vykopne. Jinak by mohly možná pomoci i pachové spreje, nebo odpuzovač koček. s tím ale zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.228 (?), 16.3.2015 8:16

Já si pomáhám tak, že na oseté, případně čerstvě osázené záhony rozmístím smrkové větve, kterými jsem na zimu zakryla růže a pod. Do jara už jehličí opadá, takže větve na záhonech nestíní, ale zabrání kočkám (ale i ptákům), v hrabání. Když je pak záhon zarostlý, už kočky neláká, protože ty svoje výkaly zahrabávají. Není to samozřejmě stoprocentní, ale já jsem s výsledkem celkem spokojená. Další možnost by asi byla natáhnout přes plot elektrický ohradník, tedy pokud k vám kočky lezou přes plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.199 (?), 3.5.2015 6:27

Měla jsem stejný problém, sousedé mají všude trávník takže jejich kočky si záchody udělaly na mé zahradě.Domluvy nepomáhajly " kočka přece nemá rozum", takže jsem na všechny záhonky, kde mám zasetou zeleninu a nebo ještě nejsou osázené, natáhla na kolíky sítě.A funguje to, kočky se přesunuly někam jinamsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 16.3.2015 8:17
Pořiďte si psa, pak budete mít hovínka po celé zahradě, ale budou od vlastního zvířátka, to už tolik nevadí ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.3.2015 8:46

Jj. psí hovínka nevadí wink

... aneb sousedi si pořídili jozefčíka slyšícího na jméno Pepa, který jim neustále lovil krtka (i když tam už žádný nebyl) a aportoval brambory (do 24 hodin od nasázení je měl na kupičce u boudy). Taky se je snažil přesvědčit, že i pes může být vegetarián, když jim průběžně vyžíral ze záhonku všechny nakladačky.

laugh

nejspolehlivější je mít záhonky neustále vlhčí (zalité) než jsou jiná vhodná místa pro kočku. Ony pak dají přednost i suchému sousedovic trávníku. Bohužel, i mezi kočkami jsou málo inteligentní jedinci, co kálí fšude a na fše. Pak se můžete dočkat ... i na rohožce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.57 (?), 16.3.2015 13:30

Mě začala sousedova kočka chodit na WC na záhon, tak jsem natrhala větvičky šípku, poházela na ono místo a bylo po problému! Kočce asi vadilo že "TO" píchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 16.3.2015 15:55

Prosím - ne na WC. To je zkratka od "water closet" což je doslova "vodní kabinet", přeneseně "splachovací záchod". POchybuju že kočky za sebou splachují na záhonechlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 16.3.2015 10:28

Dobrý den, nejdříve mě štvaly sousedovic kočky. Teď na zahradě kočky nemáme, ale za to si tam lišky udělaly noru a nevadí jim ani pes. Takže to si nevyberete!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika