Hořký tuřín



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
19.3.2015 7:17

S dřepčíkama mám problém u přímo setých brukvovitých. Tuřín, kedlubny, květák, zelí sázím už v "urostlých" sazenicích, ty alespoň u mě poškozují dřepčíci zanedbatelně. Listy tuřínu jsou v té době jemnější než u jmenovaných. Poslední dva-tři roky mě více trápí květilka zažírající se do srdíček. Textilie by vyřešila oba problémy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 128.61 (?), 21.1.2015 13:44, zobrazeno: 7908x

zdravim, vloni jsme meli krasny turin, ale na chut jsou horke. Nevite cim to je? Jinak to je normalne odruka k jidlu, ne krmna... byl horky u od zacatku co jsme ho zkusili, ani casem to nezmizelo... prosim poradte, dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.190 (?), 5.3.2015 23:34

Na odrůdě hodně záleží, česká odrůda Milevský je spíš pro dobytek než pro konzumaci. Odrůdy k jídlu bývají žlutomasé. Např. krajová odrůda Dumlík. (Viz Gengel).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.210 (?), 6.3.2015 16:28

Pěstoval jsem údajně odrůdu pro lidi, ale byla také hořká. Takže by bylo velmi vhodé to objasnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.190 (?), 8.3.2015 12:56

Jakou měl barvu na řezu? Žlutou a nebo bílou? A Jak se ta odrůda jmenovala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.61 (?), 11.3.2015 15:50

My meli zlutomasou, tusim Helenor, a byla horka jak fuj... ale zjistili jsme ze kdyz to nakrajime na kousky a nechame pres noc namocene a menime vodu, tak to je podstatne lepsi ;-). Porad ale nevime proc to je horke :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 174.196 (?), 11.3.2015 21:36

Do not allow the plants to dry out as this will result in woody bitter flesh

Takže jestli mu bylo sucho - může to být tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 12.3.2015 9:04

Tuřín má rád vlhčí půdy, zálivku, prohodit nebo zalít záhon nějaký čas po výsadbě draselným hnojivem. Když ho vysejete koncem června a vysadíte třeba po zlikvidovaných jahodách (po čemkoliv jiném, raději však ne po jiné brukvovité), naroste do podzimu, není problém ho uložit až do jara. Stejně mám dojem, že narůstá nejvíce až od září. Péči má stejnou jako pekingské zelí a hlávkové čekanky - tedy občas větší dávka vody i v září a začátkem října. Včera jsem krájel sobě a králíkům bílý, buď Milevský nebo Dumlík, je chuťově bez problémů. Zas takový rozdíl v chuti mezi Helinorem (dalšími žlutými - pěstoval jsem a podle toho co seženu střídám Wilhelmsburger gelber, Dalibor, letos dám i novou odrůdu od Sema) a bílým není. Spíše v tvaru "kedlubny" a ve velikosti. Nahořklé jsou i ty tuříny, do kterých se v srdéčku pustila květilka a ony to přežily. I když jsme 400 m nad mořem, okraj bramborářské oblasti, dříve srážky okolo 720 mm, musím i na podzim zalévat.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 17.3.2015 21:44

jdou na tuřín i dřepčíci? - je to příbuzné s květákem, zelím apod., takze odhaduji, ze je vhodne jej pestovat pod bilou textílií..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 19.3.2015 7:17

S dřepčíkama mám problém u přímo setých brukvovitých. Tuřín, kedlubny, květák, zelí sázím už v "urostlých" sazenicích, ty alespoň u mě poškozují dřepčíci zanedbatelně. Listy tuřínu jsou v té době jemnější než u jmenovaných. Poslední dva-tři roky mě více trápí květilka zažírající se do srdíček. Textilie by vyřešila oba problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika