Celer poprvé



host - 15.236 (?) 
6.3.2011 18:44, zobrazeno: 15897x

Dobrý den. Poprvé jsem pěstoval celer a úspěch se nedostavil. Vysel jsem mělce, to jsem si jistý.  Semena nová.Truhlík byl v teplé kotelně. Zalíval jsem mlžičem. Nevíte, kde jsem udělal chybu? Děkuju za pomoc. Začínám...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.3.2011 18:59

a jaka tam byla teplota? jinak celer dost dlouho klici-narozdil od jinych druhu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.236 (?), 7.3.2011 19:26

Během topení cca 24 C. Pak 21C. Zasel jsem ho 8. února

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 7.3.2011 19:35

tak teplotou to nebude, je uplne optimalni, takze bud malo nebo moc vody nebo nekliciva semena, tez mozne treba kratkodobe uvareni semen od slunce, pokud byla miska pod sklem ci folií..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 7.3.2011 19:43

Semena celeru se vůbec nezasýpavají, jen se lehce přitlačí k zemině.Nejspíš to neklíčení bude špatným semenem, mám stejné zkušenosti s výsevy, ale jahod a ibišku, taky se mi nedaří a chybu jsem určitě žádnou neudělala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.78 (?), 7.3.2011 19:53

Celer jsem letos sela 14.2. a mám jej v bytě. Žádná z rostlinek ještě nemá první pravý lístek a na některých lístcích jsou ještě zbytky obalu semínka. Beruna  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.9 (?), 13.4.2011 22:28

Také jsem podobně začínal a taky špatně. Celer dlouho roste a velmi dlouho klíčí. Vysévám ho v lednu do misky na povrch a semínka jen lehce přitlačím. Pak rosením zaliji a přikryji sklem. Denně kontroluji zda má substrát správnou vlhkost. Nejdříve za deset dní začne celer klíčit. Když se objeví první dva lístky musí se poprvé přesadit a to až po lístky. Ošetří se Previcurem. Když se objeví první pravé listy a rostlinka povyroste přesazuje se znovu. Při každém přesazování je nutno zkrátit kořen a to asi o polovinu. Celer snese spíš větší závlahu než sucho. Jednou jsem ho úplně vyplavil a přežil bez potíží. Jen jsem odčerpal přebytečnou vodu. Při pěstování celeru je důležitá teplota. Má být okolo 12-15 stupňů. Míň jak 10 je nebezpečné pro vybíhání do květu a při více jak 15 se celer vytahuje a sazenice nejsou kvalitní. Po ledových smí na záhon. Raději později než dříve. Chce kvalitní hnojení ale o tom je na netu napsáno už dost. Zkuste to příští rok znovu. Určitě to vyjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.196 (?), 3.5.2011 7:33

Vysevám celer koncen ledna do kelímku, mělce. Mám ho na okně doma, cca 20 stupňů. Brzy po vzejítí poprvé přepikýrovat do sponu 1,5 x 1,5 cm. Používám kupovanou zeminu. Po velkých mrazech přenáším do zahradní dřevěné chatky s okny na jih kde občas přitopím. Teplota tam kolísá od mínus dvou do 30 stupňů. Ať si rostliny zvykají. Takto pěstuji veškerou sadbu. Později dávám na den ven, na noc vracím do chatky. Používám truhlíky s deskou dole a po obvodu umakartové stěny. Občas některý z celerů jde do květu, ale tak 5%.

Bruno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.40 (?), 18.5.2011 14:55

Celer vysévám do misky se substrátem vždy koncem února, jen lehce semena posypu a přitlačím. Pěstuji na jižním okně, plastovou čirou krabičkou mu dělám pařeniště, aby rychle vzešel, malé rostlinky přepikýruji a pak ještě jednou vzrostlejší přesazuji do jogurtových kelímků. Stále na již. okně, až koncem dubna začínám otužovat na již. balkoně, na moc přenáším domů. Podle počasí v květnu ponechávám i v noci na balkoně. Nesnáší prudký pokles teploty, pak by vyrůstal do květu. Po zmrzlých vysazuji na zahrádku (500 m n.m.)

Dan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.61 (?), 11.3.2015 16:20

takze druhe prepichnuti je ted tak akorat? nektere rostlinky uz maji prvni prave listky, ale je to treba tak polovina rostlinek. Nebo mam pockat az budou mit vsechny rostlinky prave listky? A pak se zakracuje koren o 1/3 az 1/2? Diky, moje prvni sadba celeru... diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika