Celer



Zuzinda - (24) - 211.152 (?)
19.2.2015 21:48

Taky zkouším poprvé celer - řapíkatý. Na fotce mé nitky. Výsev 5.2. Ještě teď, jak je vidět, některé začínají klíčit. Substrát neurovnaný, protože se mi miska druhý den od výsevu převrhla. Jen nevím, kdy začít pikýrovat...

celer řapíkatý - výsev 5.2.
celer řapíkatý - výsev 5.2.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 15.8.2014 21:12

Otrhávání zdravých listů u jakýchkoliv rostlin považuji za nesmysl. V listech se syntetizují cukry, bez listů je marné hnojení a zalévání. Sama u celeru listy neotrhávám nebo jen ty ležící, polámané, zahnívající...  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 17.12.2014 8:09

Nevím co doporučují současné zdroje informací, ale dříve se říkalo mělce vysazovat, čekat se sklizní do doby, kdy klesá teplota pod nulu - celer roste a nabývá na objemu dlouho do podzimu. Otrhávat zdravé listy není dobré. A zkusil jsme si i hlubší výsadbu vedle té mělké, nebylo to ono... tedy i já dopoporučuji: světlo, dostatek živin a vody, mělká výsadba. Klíčení pomůže namočení osiva na den do vody cca 20-25°C, což v zimě u topení lze dodržet. Ale pokud je to osivo mořené, snižuje se účinek mořidla - vylouží se do vody.  Letos mi celery nakousali slimáci. Ze strany na kterou nevidím udělali do každé bulvy tunel. příští rok jim nasypu i do celeru.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ala1970 - (8) - 2.225 (?), 27.8.2014 10:03

Celer jsem ještě nezkoušela pěstovat, taky musím zkusit :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.120 (?), 17.12.2014 5:43

U nás celer letos celkem vyšel, takže část jsme spotřebovali ještě před podzimním sklízením.nejlepší bulvy šly do sklepa do písku a z takových těch malých a hodně malých(bohužel třeba jen velikosti golfového míčku)jsme dělali letos poprvé zavařený do sladkokyselého nálevu.Bylo to poslední letošní zavařování-naštěstí.Když si ovšem uvědomím, že ho ani né za měsíc budu s paprikama vysejvat na rok 2015.Ale co-baví mě to a přítelkyni taky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jana.S - (19) - 44.139 (?), 12.2.2015 21:25

Tak jsem se nechala od vás všech inspirovat, a zkusila jsem také vysít. Zatím ještě nejásám, protože z poloviny sáčku mi zatím vykukuje jen 8 naklíčených semínek, ale jsem ráda i za ně. Na první pokus to bude stačit. Nemám zatím tušení, jestli u nás vůbec poroste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jana.S - (19) - 44.139 (?), 12.2.2015 21:28

Mimo téma. je legrační, když si dáte do místního vyhledávače slovo celer a vyjedou vám diskuse o sekačkách. Byla jsem zvědavá co má sekačka společného s celerem a ejhle... akCELERátor. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 12.2.2015 21:57

Celer klíčí jaksi "přes zrno" a běžně se stane, že u přepíchaných rostlinek klíčí ty, co se zapomněly. Jinak celer jako sadba je poměrně odolný na zacházení a vzhledem k tomu jak křehké jsou to nitě vydrží překvapivě hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.17 (?), 13.2.2015 18:04

Vloni jsem poprvé vysela naťový celer. Sazeničky jsem sázela do hnízd po 4 -5 kusech. Úroda byla velká, čím víc se nať otrhává, tím víc dorůstá. Nasušila jsem pro celou rodinu. Nať je křehčí než u bulvového celeru a úžasně aromatická. U nás nesmí chybět v žádném vývaru. Rostliny jsem nechala přes zimu na záhoně, zatím to vypadá, že vydrží a než vyrazí do květu, pár čerstvých listů ještě bude. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zuzinda - (24) - 211.152 (?), 19.2.2015 21:48

Taky zkouším poprvé celer - řapíkatý. Na fotce mé nitky. Výsev 5.2. Ještě teď, jak je vidět, některé začínají klíčit. Substrát neurovnaný, protože se mi miska druhý den od výsevu převrhla. Jen nevím, kdy začít pikýrovat...

celer řapíkatý - výsev 5.2.
celer řapíkatý - výsev 5.2.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zuzinda - (24) - 211.227 (?), 9.3.2015 17:41

Kdyby to někoho mohlo zajímat, zde jsou řapíkaté celery z výsevu 5.2. pikýrované 27.2. Foto je z 8.3. Jak to půjde dál jsem sama zvědavá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika