Bazalka v květináči z marketu - přesadit, nebo ne?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?) 
17.12.2014 19:54, zobrazeno: 28400x

Dobrý večer,

koupil jsem bazalku v květináči, ale bohužel od prodavaček jsem se nedozvěděl, co s ní dál. Má se přesadit do jiné země? Pokud ano, poraďte mi prosím, co a jak. Kde v bytě ji bude nejvhodněji umístit, aby vydržela co nejdéle. Jak často se má zalévat? Díky R.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.131 (?), 17.12.2014 20:48

Dala bych ji do chladnější místnosti a hlavně co nejvíc na světlo. Zalévat podle potřeby, aby nevadla, to se na dálku těžko stanovuje. Nepřesazovala bych, ony tyhle bylinky doma během zimy většinou nemají dlouhého trvání.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 17.12.2014 21:09

Děkuji Lído. Původně jsem ji chtěl nechat v kuchyni na okně, ale dle Vašich rad ji dám k oknu na verandu, která je chladnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 18.12.2014 10:26

Já takhle kupované bylinky na okně v kuchyni mívám, nejvíc se osvědčilo postavit je do takového plechového truhlíčku (v tom koupeném květináči) a udržovat až dost mokré, v podstatě aby to stálo pořád ve vodě). Stejně to ale není na věky. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 18.12.2014 16:59

Je určená k použití jako ve vařících pořadech, kdy hvězda kuchař urve hrst čehosi zeleného a prdne to do pánve. Je pěstovaná v umělých podmínkách s přesnou řízenou závlahou a osvětlením. K trvalému pěstování se musí dodržet vhodná vlhkost a hlavně světlo, bazalka je náročná. S teď prodávanou bych to nezkoušel, až ji spasete, vyhoďte to. Jako sadbu by se snad dala použít na jaře, ale nevím s jakým úspěchem. Sám takto používám listovou a kadeřavou petržel, jejíž výsevy mi decimují slimejši. Ale stejně se musí dlouho aklimatizovat a výsledek bývá různý. Od plneho uspěchu až po vyhození na kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 19.12.2014 9:00

Ono to spíš dřív zajde, než se to spase. Ale těch 30 Kč zas není až tak moc, aby to člověk oplakával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.12.2014 17:08

Bazalka je jednoletka, takže roky vám nejspíš nevydrží. Manželka to mívá v kuchyni na okně a nejspíš to semtam do něčeho i utrhne, takže to asi nepotřebuje nějaké speciální zacházení, jako že zima a tak.

A kupuje to taky vždycky někde v supermarketu, prý rostlina vyjde na stejnou cenu jak semínka a nemusí se čekat až to vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 19.12.2014 8:14

Sacek seminek bazalky stoji na eshopu 8,90 (u nas na jare v zahradnictvi ci v super hyper cca 15,-). Ze sacku se da vyset trhuhlik delky 1 m. Bazalka se pestuje obvykle pro jidlo, pro ochuceni rajcat ci zeleninoveho staci obvykle nekolik pokrajenych listku, je velmi aromaticka. Aby obrazila (znovu vyrostla), nutno rezat rostlinky nad deloznimi listky. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.12.2014 8:21

Dá, jenže v létě. Kupovat jeden pytlík semínek z e shopu je jistá zhůvěřilost, i když to v určitých případech lze chápat. Tazatel toho nepotřebuje pro kozu, ale do vomáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 19.12.2014 8:39

Nepsal jsem, ze si ma nekdo koupit 1 pytlik na eshopu, ale kolik stoji 1 pytlik na eshopu. Prumerne inteligentni obcan to snad chape. Kolik toho tazatel potrebuje nevim, nemam nic proti tomu, kdyz si nekdo koupi bazalku predpestovanou, ale rostlina v 1 kvetinaci stoji urcite vice nez 1 pytlik seminek (sam jsem ji nekolikrat kupoval, stala po sleve cca 30-40 Kc). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika