Bazalka v květináči z marketu - přesadit, nebo ne?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?)
21.12.2014 9:24

Protože byla přenesena z optimálního prostředí osvětleného skleníku do tmavého pokoje. Platí zákon minima, v tomto případě je to světlo. Už to tu psala Melisa, je to určené k rychlé spotřebě dlouho to nevydrží. Musel byste hodně přisvětlovat, je to středomořská bylina.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 20.12.2014 17:37

Ta květináčová supermarketová neobroste tak jako tak a když, jsou to chcíplinky, lepší pak koupit novou. Obvykle člověk chce pár lístků, ne celý olístečkovaný stonek, asi by to pod děložními lístky nikdo stejně netrhal.

Důvod, proč lidi kupují bylinky v květináči není ten, že by se jim semínka zdála drahá, ale protože květináč na okně mít můžou, zatímco zahradu každý nemá, navíc v zimě jsou vám semínka na houbelec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 20.12.2014 17:57
Nezkoušela jsem, ale četla jsem, že vyroste i teď. Konec konců i ta prodávaná je v nabídce celý rok, tak ji musí sít pořád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 20.12.2014 17:59

Ale asi ve skleníku. Na pěstování doma mi to přijde zbytečně dlouhodobé (vzhledem k ceně toho květináče).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 20.12.2014 18:07

supermarketová neobroste tak jako tak... asi by to pod děložními lístky nikdo stejně netrhal... uriznout ci ustipnout se to ma nad deloznimi listky, ne pod. Zda obroste ci neobroste se supermarketem vubec nesouvisi, supermarket sam nic nepestuje, nekdo to nakupuje. U nas obdobne prodavaji na jare v zahradnictvi  - mensi kvetinac, cena cca 15 Kc.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 20.12.2014 18:14

Ano, na to právě reaguji, že se to "má" NAD, ale že by to POD stejně nikdo netrhal, protože máte větší rostlinu, ze které utrháváte lístky.

Od začátku vlákno souvisí s bazalkou koupenou v supermarketu, v květináči. Všichni asi víme, že supermarket nic nepěstuje, o tom ale v tomto vlákně nikdo nemluvil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 20.12.2014 18:27

protože máte větší rostlinu, ze které utrháváte lístky ... by to POD stejně nikdo netrhal.... o tom to prave je, ze se nemaji trhat listky ale cela rostlina uriznout nad deloznimi listky. Nevim co byste chtela trhat POD deloznimi listky, tam zadne listy nejsou. Samozrejme je mozne koupit bazalku v kvetinaci a dat ji v kuchyni na okno a postupne ji zkonzumovat a nic neresit. Zakladatel vlakna mel mozna vetsi ambice. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 20.12.2014 18:47

Vy se tak akorát chcete hádat, vyvracíte něco, co se nepsalo,  ale už mě to nebaví... Krásný večer a smysluplným debatám zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 20.12.2014 22:10

Dobrý večer, nechci, aby jste se hádali kvůli maličkostem. Bazalku jsem poprvé vyzkoušel na radu mé kamarádky, která ji nedavno vyzkoušela a začala ji používat do vhodných pokrmů. Jídlu dodá aromatičtější chuť,  vcelku jsme si jí oblíbyli a malému synkovi chutná. 

Jsem zvyklý na bylinky a zeleninu ze zahrady a s bylinkami z květináčů v bytě zkušenosti nemám absolutně žádné. Nevím, jak dlouho doma vydrží. Přečetl jsem si že potřebuje teplo a pravidelně zalévat, tak jsem ji raději přemístil do kuchyně na okno. Bazalka je vysoká 15 cm. Spodní lístky sami opadávají. Proč?





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 21.12.2014 9:24

Protože byla přenesena z optimálního prostředí osvětleného skleníku do tmavého pokoje. Platí zákon minima, v tomto případě je to světlo. Už to tu psala Melisa, je to určené k rychlé spotřebě dlouho to nevydrží. Musel byste hodně přisvětlovat, je to středomořská bylina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika