Zahradkarsky casopis



host - 9.6 (?) 
17.4.2015 1:13, zobrazeno: 6331x

Dobry den, chtela bych se zeptat na zahradkarske casopisy, muze tam byt i neco z kutilstvi, ale hlavne bych chtela, aby tam alespon obcas bylo neco o uzitne zahrade a o lecivkach, jelikoz v tomto oboru podnikame.Klasika je asi receptar, ale myslim, ze uz to neni to prave orechove.pak hodne chvali zahradkare.Tim jsem ale nikdy nelistovala, diky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.105 (?), 17.4.2015 9:52

Zahrádkáře jsem letos po pár letech odebírání převedla na otce důchodce. Pár zajímavých článků, to ano, něco opravdu poučného, ale potom taky hromada o ničem jako v každém jiném časopise (skoro bych řekla v časopise pro ženy). Sekce Zahrádkářka mimo to vaření opravdu docela na nic (základy aranžerství květin ok, výroba různých kýčovitých "ozdob" nikoli).

Pokud podnikáte v oboru, tak to asi vaše požadavky splňovat nebude. Je tam sice něco, co dělat každý měsíc na zahrádce, řezy, řízkování, střídání plodin a tak, ale není to časopis pro odbornou veřejnost, je to pro širokou veřejnost. Polistovat u kafe, přečíst si něco o rajčatech, upéct buchtu s rybízem a vyluštit křížovku.

Před pár lety jsem chodila do brněnské knihovny, tam byl k půjčení nějaký časopis pro zahradní architekty, ale opravdu nevím, jak se to jmenovalo. Normálně se to asi taky koupit nedá. Tam třeba byl článek o nějaké rostlině a k ní potom srovnávací tabulky jednotlivých šlechtění, jak to roste, kvete, co to chce a nechce...

Stavte se někde v prodejně a prolistujte si poslední číslo, uvidíte, kolik se vám bude líbit. Já si informace hledám spíš na netu a i v jiných jazycích, ale je fakt, že Zahrádkář je z českých zahradních časopisů asi opravdu nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 17.4.2015 11:28

No prave, take vse hledam na netu, ale chci to darek pro pritele, samozdrejme bychom vyuzili i bezne rady - ovocne stromky, cesnek apod... to mame normalne na zahrade, ale k tomu neco o lecivkach... co jsem prochazela predplatne, byly tam casopisy primo o bylinkach, ale to zahrnuje opravdu jen bylinky, ne celjove lecivky a ani ty vseobecne rady pro zahradu..A jelikoz se specializujeme na "lecive ovoce" a bylinky jako takove jsou spise podruzna kategorie pro nas, tak myslim ze casopisy bylinka apod pro nas nejsou.necekam od toho nic velkeho, protoze stejne internet pro me bude c.1, ale pro takove cteni u kaficka, nejake vychytavky apid... proc ne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.6 (?), 17.4.2015 11:32

Jeste jsem vcera koukala na netu na casopis flora, uvadeji u popisu, ze je tam sekce o lecivkach ale podle obalu bych rekla, ze to bude podobne jako receptar- slavne osobnosti apod... ty mne fakt nezajimaji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 17.4.2015 16:53

Vyzkoušel jsem už několik zahradnických a kutilských časopisů, ale jednoznačně nejlepší a nejodbornější je Zahrádkář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika