Všechny na jaře vysazené smaragdy mi náhle zvnitřku reziví



Stránky: 1,  2,  3   
host - 146.11 (?) 
15.10.2016 17:05, zobrazeno: 11142x

Dobrý den, mám obavu o na jaře založený živý plot z thuji smaragd. Všechny sazenice koupené v kontejneru se krásně ujaly, povyrostly, zhoustly, stále vypadají na povrchu velmi dobře, ale při bližší obhlídce nyní začínají všechny do jedné zevnitř velmi rychle reznout. Rezatá místa lze poklepem "shodit". Po vysazení jsme dobře zalévali, později už tedy tolik ne. Nyní je ovšem vláhy až dost, půda je dost mokrá po těch deštích minulý týden. Zatím jsme hnojili jen jedenkrát opatrně hnojivem na tuje a až delší dobu po vysazení. Jak stromky zachránit? Je jich celkem třicet,  nestály právě málo, vybírali jsme kvalitní, a opravdu nechci, aby uschly...

Velice děkuji, T.M. 

rezivění mladé thujky zevnitř
rezivění mladé thujky zevnitř
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 15.10.2016 17:30

Řekl bych, že to je úplně normální stav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.11 (?), 15.10.2016 17:42

To si nemyslím, některé z nich už mají zelené skoro jen konce, tak třeba svrchních 5 cm, a ty vnitřky jsou opravdu komplet suché. Možná že jsem vybrala špatnou fotku. Ale díky za názor. Zakladatelka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 15.10.2016 18:11

mne sa stalo to isté, úplne celý stred začal vysýchať. zostali zelené takmer konce. skúsil som prevdušniť pôdu okolo, ostrihal som ju, skrátil, dal tam hnojivo (tuším cererit), neviem či bolo vhodné, ale exisuje špeciálne hnojivo na okrasné dreviny a prestala schnúť, za rok jej vyrástli výhonky asi 15 cm a ozila celkom, ale stále je riedka, lebo uz stred chýba... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 15.10.2016 19:07

Tohle jsem fotil teď bleskem. Smaragd asi 20 let. Celý strom je dutý, vyplněný odumřelými větvičkami a jehličím. Živé jehličí je asi jen na prst okolo. I to rezatění tam je vidět. Jednou jsem hledal míček a nenašel jsem ho. Toho odumřelého je tam úplný sloup. Ptačí hnízda, myší hnízda i se zásobami semínek (např. afrikánů). Je podzim a padá nejen listí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.224 (?), 15.10.2016 19:21

Také si myslím, že je to normální. Větvičky vevnitř nemají světlo, tak nemohou být zelené - fotosyntéza v nich neprobíhá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.10.2016 19:31

Ano, je to normální stav, mám to stejně. Túje jsou zelené jen na obvodu, uprostřed usychají. A nejen túje, vlastně všechny jehličnany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 15.10.2016 19:52

ja sa nechcem hádať, lebo to nemám v povahe, ale cez leto som bol v jednom záhradnom centre a tie tuje (nad 2m) boli dokonalé, husté a zelené a všimol som si to práve preto, lebo som s tým bojoval sám. tiež je asi rozdiel ako veľmi je to suché, idem skúsiť urobiť foto. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 15.10.2016 20:28

Tohle ja taky OK. Ale asi to není Smaragd. Záleží na druhu i odrůdě a v létě neopadávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 15.10.2016 21:04

jasné, čo sa týka druhu, tak sa nehádam vôbec, lebo pre mňa to je všetko "tuja", ale v tom centre boli skutočne husté a zelené, to som si všimol ako prvé, lebo keď ja pozerám na tu moju :D ale keď to tak má byť, tak ju začnem mať rád, snáď ešte narastie, nech z nej urobím guľu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika