Thuje smaragd - co jim chybí?



Stránky: 1,  2   
kesaa - (5) - 80.102 (?) 
11.4.2012 9:13, zobrazeno: 13934x

Dobrý den, loni na podzim jsem zasadili krásné smaragdy, vypadalo to doře, až na par očuraných od psa, ale ted nam začínají bělat nebo žloutnou větve, není to rezavé ale skoro bílé. 2x jsem aplikovala hořkou sůl a letos zatím 1x hnojivo to ještě bylo jen pár větviček tatkot poškozených, ale ted zjištují, že asi 2 thuje které rostou u plotu a mají tam stín jsou bez chybičky a ty na slunku takto schnou- myslela jsem si, že mají rádi slunce, nezalívam při slunci a jsou na jihovýchodní straně prosím o radu a snad se mi podaří vložit fotografie.






Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 11.4.2012 9:24

Už vám to samy napovídají - ve stínu jsou OK a na slunci ne... Chtějí zalévat, hlavně nově zasazené - a v zimě bylo sucho a teď také. Přece jen to nejsou kaktusy. Slunce ano, ale kde mají vzít vodu, když není?        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 11.4.2012 9:27

A dejte pozor při hnojení - nehnojte na suchou půdu, abyste jim nespálila kořínky.             L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.214 (?), 23.4.2012 12:38

Moje tůjky nejsou po první zimě uschlé (krom pár větviček jako zde na obrázku), ale přesto jsou celé hnědé. Vypadají nehezky, ale větvičky jsou pružné, nelámou se. Zalila jsem Kristalonem na okrasné dřeviny a hořkou solí a teď čekám, zda to něco udělá. Nemáte zkušenost, co by jim mohlo chybět? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kesaa - (5) - 80.102 (?), 11.4.2012 9:28

jasně, děkují vám, takže pořád zalívat- denně? mají mít pořád mokro? mám strach to přehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 11.4.2012 9:36

Mokro ne, jen aby nebyly na suchu. Stačí jednou týdně pořádně zalít, pokud neprší.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kesaa - (5) - 80.102 (?), 11.4.2012 9:47

děkují Vám, snad to zvládnou.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.29 (?), 11.4.2012 12:14

Taky jsem pátral jak zalévat thůje a nakonec jsem namontoval kapénkovou závlahu řízenou pomocí elektronické jednotky a tak dostávaji denně v noci během jedné hodiny cca 6 litrů vody.Ta se pomalu vsakuje.Když prší nebo klesne teplota pod 3°C tak to automatika nepustí.Pět let provozu to osvědčilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kesaa - (5) - 80.102 (?), 11.4.2012 12:28

děkují za typ a nedoporučil byste mi prosím konkrétní výrobek?děkují

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kesaa - (5) - 80.102 (?), 11.4.2012 21:54

a ještě mě napadá otázka- myslíte, že v tomto stavu v jakém jsou dle fotek se ještě vzpamatují i přesto, že se polepšim v zálivce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika