Stříbrný smrček - opadávání jehličí



host - 56.178 (?)
1.6.2007 20:31
Mám stejný problém, stříbrný smrk má nové bezvadné výhonky, ale starší jehličí opadalo. Mšice přece napadají nové sladké výhonky, Kromě stříbrného opadalo všechno jehličí na jiném okrasném smrčku v průběhu 14 dnů. Myslela jsem, že je to suchem, menší smrček jsem vytrhla, ale kořeny byly dobré, zasadila ho dozadu na zahradě, zalévala a trochu začal obrážet, ale jen z jedné strany. Na sídlišti prý je řada stříbrných smrků, které také zrezly mimo nových výhonků. Nevíte, jestli to obrazí, nebo je lépe porazit?Je mu už 14 let a byl moc pěkný. Děkuji Anna.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 65.3 (?), 1.5.2007 21:47, zobrazeno: 24128x
Prosím může mi někdo poradit, asi měsíc (od začátku dubna) mi začal na zahradě opadávat stříbrný smrček. Jehličí nejdříve rezne a pak opadá. Už má spoustu holých větví. Zkoušela jsem pravidelně zalévat a 1 krát jsem aplikovala roztok hořké soli, ale opadává dál. Děkuji Katka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.19 (?), 2.5.2007 23:27

Prosím též o radu, mám stejný problém, jehličí hnědne, navíc je na nich něco jako chmíří a jsou  něčím poleptané.Nevím co stím, děkuji Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 4.5.2007 15:38

Stříbrné smrky apod. nyní hodně trpí mšicemi.

Podívejte se pořádně na jehličí: jsem přesvědčen, že tam objevíte zelenavé mšice, na stříbrném jehličí málo patrné, a žluté skvrnky, tečky po jejich sátí.

 V tomto případě pomůže postřik insekticidy: měl by postačit pirimor, který je speciálně na mšice určen, případně jiné insekticidy. Postřik musí být proveden důkladně: většina přípravků je kontaktních, to znamená, že nejsou v rostlině rozváděny i do nezazažených míst.

(Systemický přípravek na hmyz je Sumithion, ale je to trochu jako "jít s kanónem na vrabce". Oprávněný by byl snad jen v případě, že by se jednalo o velký strom, který postřikem nejde zasáhnout celý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.178 (?), 1.6.2007 20:31
Mám stejný problém, stříbrný smrk má nové bezvadné výhonky, ale starší jehličí opadalo. Mšice přece napadají nové sladké výhonky, Kromě stříbrného opadalo všechno jehličí na jiném okrasném smrčku v průběhu 14 dnů. Myslela jsem, že je to suchem, menší smrček jsem vytrhla, ale kořeny byly dobré, zasadila ho dozadu na zahradě, zalévala a trochu začal obrážet, ale jen z jedné strany. Na sídlišti prý je řada stříbrných smrků, které také zrezly mimo nových výhonků. Nevíte, jestli to obrazí, nebo je lépe porazit?Je mu už 14 let a byl moc pěkný. Děkuji Anna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 2.6.2007 23:33
viděl jsem teď v lese hodně hodně smrků zlikvidovaných lýkožroutem. Smrky jsou oslabeny několika roky sucha, takže kůrovec si lebedí. Jestli pro něho není smrk jako smrk? V takovém případě by se na kůře kmene a velkých větví objevovaly dírky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika