Spálené keříky?



jitkavackova - (1) - 251.30 (?) 
5.7.2014 10:54, zobrazeno: 2002x

Dobrý den, minulý týden, když pršelo jsem hnojila okrasné keře, které byly letos na jaře zasazeny.Použila jsem ledek.Včera jsem se však zhrozila, keříčky začaly reznout a usychat.Je možné že jsem je tím ledkem spálila?Neprospívá jím ani to letošní sucho.Prosím poraďte jsem zoufalá.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 178.38 (?), 5.7.2014 11:51

Možné to je protože čerstvě zasazené rostliny se nehnojí, nanejvíš některým z dlouho působících hnojiv typu Osmocote. Teď už by snad pomohlo jedině pořádně je prolít vodou, aby se přebytečné hnojivo z půdy vyplavilo(naředilo) alespoň 20litrů vody ke každému. Sucho rozhodně neprospívá, jestli u vás neprší jako u nás, tak se musí nové výsadby zalévat. Stejně - ne moc často(třeba jednou týdně) ale opravdu vydatně. Jinak... mi v předzahrádce u silnice úplně, dál kolem chodníku částečně, uschnuly keře tavolníku, protože tam není závlaha a než jsem si to uvědomila, bylo po nichfrown Stalo se mi to i předloni, ale naštěstí další rok obrašili od kořenů. Jsou tam už cca 7let, takže žádná nová výsadba, jen strašné suchonoKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika