Spálené keříky?



jitkavackova - (1) - 251.30 (?) 
5.7.2014 10:54, zobrazeno: 2010x

Dobrý den, minulý týden, když pršelo jsem hnojila okrasné keře, které byly letos na jaře zasazeny.Použila jsem ledek.Včera jsem se však zhrozila, keříčky začaly reznout a usychat.Je možné že jsem je tím ledkem spálila?Neprospívá jím ani to letošní sucho.Prosím poraďte jsem zoufalá.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 178.38 (?), 5.7.2014 11:51

Možné to je protože čerstvě zasazené rostliny se nehnojí, nanejvíš některým z dlouho působících hnojiv typu Osmocote. Teď už by snad pomohlo jedině pořádně je prolít vodou, aby se přebytečné hnojivo z půdy vyplavilo(naředilo) alespoň 20litrů vody ke každému. Sucho rozhodně neprospívá, jestli u vás neprší jako u nás, tak se musí nové výsadby zalévat. Stejně - ne moc často(třeba jednou týdně) ale opravdu vydatně. Jinak... mi v předzahrádce u silnice úplně, dál kolem chodníku částečně, uschnuly keře tavolníku, protože tam není závlaha a než jsem si to uvědomila, bylo po nichfrown Stalo se mi to i předloni, ale naštěstí další rok obrašili od kořenů. Jsou tam už cca 7let, takže žádná nová výsadba, jen strašné suchonoKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika