Šiška z Itálie



Stránky: 1,  2   
host - 49.69 (?) 
23.12.2014 19:44, zobrazeno: 11711x

Z Italie jsme si přivezli šišku, leč ležela pod listnáči. Nevíme tedy název (ani podobu) matečného jehličnanu. Na fotce je šiška, citrón na porovnání a semena vydlabaná ze šišky. Chci je dát do vlhkého písku a do chladna a na jaře ven. Za odpovědi děkuji a přeji všem šťastné V a NR. Lukáš

Šiška
Šiška
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.69 (?), 23.12.2014 19:45
a další foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.69 (?), 23.12.2014 19:53

Semeno je velké jako středně velká fazole a nemá křidélko. Je dosti pevné (vydrželo i páčení kleštičkami) a má na sobě hnědo černý prach. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 23.12.2014 19:54

Měla by to být pinus pinea.Semínka jsou docela dobré.Větší šišky nebyly?P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.69 (?), 23.12.2014 20:14

Větší jsme nenašli, jen tuhle samotnou. Semínka jsou docela dobrá - to myslíte na jídlo, nebo že nám to dobře uzrálo. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 23.12.2014 20:20

Ne, na jídlo.Jednou si manželka přivezla krásné šišky a dala si je do svých suvenýrů z cest.Vydržely jen do doby, než jsme s klukama zjistili, že jsou výborné.Pak zůstaly jen bez semínek.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.1 (?), 23.12.2014 20:39

Je to šiška borovice pinie, můžete semínka vysít ale naše klima nepřežijí neboť není mrazuvzdorná.Letos jsem přivezl z Itálie taky pár šišek na dekoraci - bylo tam spousta borovic.Jsou krásné na pohled ale co naplat.Musíte si uvědomit že tam mrzne tak maximálně do -3 stupňu a vedle nich rostou olivy, cykasy a datlové palmy.Lepší je nasbírat semínka arekové palmy ta by tady měla větší šanci.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 23.12.2014 22:46

Vidíte, já nikdy šišky nesbíral ale piniových oříšků k vylouskání jsem si dovezl vždy hodně (jednou i dobré 2 kg). Pokud jádra kupujete v itálii, tak jsou většinou k dostání v ozdobné skleničce zalitá květovým medem.

To že byla šiška pod listnáči je jen možná z důvodu, že si jich někdo domů nesl plný košík a jednu cestou ztratil.

Pokud chcete v našich podmínkách pěstovat "oříškoplodý" jehličnan, máte možnost pěstovat Limbu tatranskou nebo Limbu sibiřskou (obě jsou varietami Pinus cembra). Oproti Piniím mají limby tenčí slupku nažky (lidově skořápku). No, limbu sibiřskou mám už od roku 1992, ale je stále malá (cca 40 cm výšky) a dosud ani nekvetla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 26.3.2015 8:44

Děkuji za reakce,

pár semen jsme zkusmo rozlouskli a snědli. Zbytek jsem vysil a všechny vzešli. Říkáme jim LEGO stromy. Když vcházeli, vypadali jak ze sytě zeleného plastu. Dnes jsou viz foto. Zkusím pěstovat dále, a na zimu schovat. Pokusům zdar

Lukáš

pinie Itálie
pinie Itálie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 15.4.2016 7:43

Zdravý Vás zadavatel. Zasílám fota z dnešního dne. Pinie jsem zimoval venku na stolku u stěny domu. Raději jsem je přikryl netkanou a za velkých mrazů, kterých moc nebylo, jsem je dal na schody půdy. Vypadají, že to bez velkých problémů zvládly.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika