sekvojovec mamuti



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host 
22.8.2005 18:15, zobrazeno: 75662x
Nenašiel by sa niekto, kto by mi napísal pár cenných rád ohľadom pestovania sekvojovca mamutieho
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 40.233 (?), 5.10.2008 20:20

Pokud vím, Sekvojovec obrovský se velmi obtížně množí, ne ze semem, ale řízkováním mladých-ještě nedřevnatých výhonů -ve vlhkém písku a to ještě za pomoci nalití kořenového stimulátoru.O jednom takovém sekvojovci vím.Roste na Jížní Moravě, v okrese Uherské Hradiště, konkrétně v Břestku asi 3 km od Buchlovic(kde je mimo jiné arboretum vzácných dřevin+pěstírna, coby součást zámecké zahrady Buchlovického zámku-stojí za shlédnutí!!!).Ten sekvojovec v Břestku je starý 270 let, měří asi 40m a má uražený vrchol od blesku.Původně tam stály 3,ale jeden uhynul a druhý zničil blesk.Je tam i informační tabule a na ní budou přesnější a podrobnější údaje.Sazeničky těch třech přivezl ze svých cest po Severní Americe hrabě Berchtold, pán hradu Buchlova, který se nachází asi 6km severně od zámku v Buchlovicích.Vedle toho velkého sekvojovce v Břestku byly na místě těch dvou uhynulých vysazeny asi před 10 lety dva mladé výpěstky.Tedˇ už tam roste jen jeden-asi 1m vysoký, druhý prý ukradli, nebo zničili vandalové.A i u něj je informační tabulka s údaji o pěstování, obsah si už bohužel z hlavy nepamatuju.Sám jsem zkoušel zakořenit větrem shozenou větvičku z toho velkého, pod skleněnou láhví, ale napadla ji plísenˇ a neujala se.Na zahradě mám malý-v zahradnictví zakoupený stromek příbuzného druhu-Sekvojodendron Ron.Samotného by mě zajímalo, jestli se někde dají sehnat sazenice Sekvojovce obrovského.Ví li někdo víc, napište mi na e-mail:   i.molkova@tiscali.cz    Zdraví Richard Molek, Kyjov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.233 (?), 5.10.2008 21:07

Ještě bych dodal ke své předchozí zprávě o Sekvojovci obrovském v Břestku u Buchlovic, že až po napsání svého příspěvku jsem si přečetl celé diskuzní forum na téma: Sekvojovec obrovský(mamutí)-Sekvojodendron Giganteum, Sekvoia Gigantea, a už vím víc-samotné pěstování není evidentně tak náročné, jako množení.O pěstování je zde dost zkušeností, ale chybí mi zde podrobnější zkušenosti s množením(jestli jsem se díval pozorně a něco nepřehlédl) - tedy PODROBNY postup při množení ze semen i při řízkování  -který ze způsobů je jednodušší a který vykazuje vyšší procento úspešnosti.

Chtělo by to nějakou seriozní obsáhlejší odbornou zprávu na téma množeni Sekvojovce obrovského. Možná je na jiných stránkách, zatím však nevím KDE.Všechny nadšence SEKVOJI zdraví Richard Molek, Kyjov   E-mail:  i.molkova@tiscali.cz    ozvěte se mi prosím kdo ví víc.Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.226 (?), 5.10.2008 21:16 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.233 (?), 5.10.2008 23:52

Koho zajímá Sekvojovec v Břestku u Buchlovic, okr.Uherské Hradiště, Jižní Morava, Česká republika, Evropa,Země-třetí obježnice soustavy žlutého trpaslíka, galaxie Mléčná dráha(asi uprostřed mezi středem galaxie a okrajem jejích spirálních ramen),atˇ se na tuto adresu zajde, zajede či zaletí podívat, aby pochopil, že ten pohled od úpatí do koruny žádná foto nenahradí, a že jeho význam je vskutku"galaktický  :-)    (ta adresa proto aby trefili i případní vzdálenější NAVŠŤEVNICI...  .A vůbec-nejen ten strom(vlastně STROMY-má totiž i mladšího brášku, nebo syna?,či snad klona?),ale celé okolí stojí za výlet: Chřiby-historie na každém kroku, někdy lesem skrytá, jindy na odiv hrdě se tyčící: hrad Buchlov, zámek Buchlovice+krásná zahrada, zřícenina hradu Cimburk památky z doby Velkomoravské-Sv.Kliment, či doby bronzové-valy na Holém kopci naproti Buchlova, skály-Kozel, Kazatelna,kamená rozhledna na Brdu(587m n. m.),atd, atd+krasné lesy.Kdo chce vědět víc atˇˇsi přečte knihy: Chřiby záhadné a mytické 1.-5.díl od Michala Baščana, Pavla Bezděčky, Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského(vydalo ALCOR Puzzle spol.s r.o.ISBN 8086923002 a FUTURO, s.r.o. v Uh.Hradišti.Na tomto místě bych rád poprosil všechny fandy Sekvojí, aby připojili HLAVNĚ své zkušenosti s různými způsoby množení Sekvojí obrovských+uvítal bych i nějaké fundovanější seriozní odborné pojednání na toto téma.a pokud se chcete namlsat předem, tak klikněte na sousední odkaz(strom roku-Wikimapy)-je tam vyfocený v celé kráse(ale osobní zkušenost je nenahraditelná).Napsal jsem tam zhruba to co tady, ale nějak se to neuložilo, takže to tam asi není.Totˇ vše   Richard Molek, Kyjov e-mail:  i.molkova@tiscali.cz     Rád uvítám další informace.Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.233 (?), 6.10.2008 12:52

Procházel jsem si na: Seznam.cz odkazy, a když tam zadáte do vyhledávače: Sekvojovec obrovský, tak vám vyjede tolik odkazů, že je zde ani nemá cenu všechny citovat. Přeju mnoho pěstitelských úspěchů.Richard Molek, Kyjov ,e-mail: i.molkova@tiscali.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.2 (?), 6.10.2008 19:16

Mám z Chabaňského sekvojovce výpěstky asi 50cm vysoké na podzim jsem semena nasbíral a čekal asi do 2.pol února a pak vysel a potom jen stříkat kuprikolem proti plísni, která likviduje mladé stromky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.233 (?), 7.10.2008 12:11

Takže stačí semena stratifikovat MRAZEM?Vím, že nekterá semema, aby vyklíčila musí projít např.zažívacím ústrojím ptáků, některé vyklíčí dokonce jen po teplotách lesních požárů.Kdy tak nejvíc padají ZRALE šišky v Chabáních?-Abych věděl, kdy tam zajet.A 5ízkování někdo nezkoušel?Dík Richard Molek  ,i.molkova@tiscali.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.233 (?), 7.10.2008 20:41

Díky za radu, jen otázka: do jaké směsi zeminy jste ta semena v únoru vysel?A při jaké teplotě(asi v únoru ne venku-i když tedˇty zimy jsou dost teplé).Z doporučením dobrých semen u "palma Šenkeříků si bohužel nevím rady.Neznám ten obchod, ani kde se nachází.Můžete to prosím více uřesnit(adresa, e-mail, telefon,nebo tak něco).Děkuji Molek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.194 (?), 27.10.2008 21:53

Pěstování sekvojovce ze semen není vůbec složité jen to chce trpělivost, první rok narostou 3cm, druhý 10cm. Z jedné dávky semen od p. Šenkeříka jsem jich vypěstoval 8.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika