Sciadopitys verticillata



host - 97.42 (?) 
15.12.2009 10:42, zobrazeno: 9019x

Dobrý den v létě jsem od manžela dostala tento nádherný jehličnan v hliněné nádobě.Bylo nám řečeno, že na zimu je lepší dát ho do chodby, aby nebyl v mrazu.Na některých internetových diskuzích ale píší, že je mrazuvzdorný.Začínají mu padat jehlice tak nevím zda ho nemám dát zpátky ven.Prosím moc o radu děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 65.68 (?), 15.12.2009 14:00

Co je příčinou opadávání Vašeho pajehličníku nelze na dálku říct. Může to být důsledek několika vlivů: Nedostatečné nebo přílišné zálivky, příliš vysoké teploty v současném umístění na chodbě nebo jiného onemocnění. Můžete zkusit rostlinu opatrně vyjmout z nádoby a prohlédnout kořeny, zda neuhnívají, pokud ano, zkuste nemocné kořeny opatrně zaštípnout do zdravé části a rostlinu přesadit do jiného substrátu. Z vlastní zkušenosti však mohu uvést, že pajehličník mráz určitě snáší. Jak silný, to už může záviset na dalších faktorech. Moje rostlina, zasazena v polostínu ve vlhčím místě přežila zatím dvě zimy, bez krytí,  s minimem -12°C a to bez poškození.  V každém případě bych pro překonání zimy ve vašem případě udělal: Zkontroloval kořeny rostliny a tu pak umístil ve světlém prostoru s teplotami nepřesahujícími příliš 0°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Leniki - (1) - 22.71 (?), 6.9.2014 11:58

Mám podobný problém, můj Sciadopitys verticillata přezimoval na chodbě paneláku - na světle, teploty kolem 12 C, což mu moc neprospělo. Bohužel ani léto na balkóně v polostínu ho nezotavilo, stále padá, některé jehlice má s černým povlakem, který lze setřít vlhkou vatou. Moc prosím o radu, chtěla bych ho zachovat, ale nevím, co s ním. Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.2 (?), 17.12.2009 19:48

Chyby bude v teplotě mám jej 3 roky na zahradě min.-15°C, takže jak radí kolega dát na místo -5°C-0°C a na jaro vysadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.38 (?), 6.10.2014 10:26

Já jej mám zasazený venku již několik let- minim. 6 -7- je to krásný stromek - bylo u nás i minus 28 st. a nic se nestalo - na zahradě mám celkem 3 kultivary, jeden velký má i soused a všechny odolávají mrazu bez problémů. sever. Morava, 300 m.n. Takže proč schovávat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 6.10.2014 20:16

Protože ho zatím mají v květníku. Venku vydrží jen ve volné půdě, dobře zakořeněný (výsadba na jaře). Doporučuje se místo se zimním stínem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.176 (?), 9.10.2014 21:20
Sciadopitis je zcela mrazuvzdorný, máme ho asi 30 let a že už byly nějaké zimy. Zasadili jsme ho myslím na podzim rovnou do trávníku. Jen někdy při holomrazech dostane mulch z ořechového listí. Roste moc pomalu, zatím nemá ani dva metry. Brzdí ho i blízkost jiných jehličnanů. Ivan.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika