Reznutí thují od kmínku



host - 180.2 (?)
17.9.2009 3:10

Paní Lído, nerad polemizuji s Vašimi názory, ale tady je třeba. Vše, co se čerstvě vysazuje a je to z dřevin se zásadně hnojí. Již dlouhé roky používám tabletová hnojiva našeho výrobce, které uvolňují živiny po dobu dvou let. Je to velmi důležité pro zachování kondice těchto rostlin. V okrasných školkách je o dřeviny patřičně postaráno a tuto péči potřebují i nádále, i když ne už v takovém rozsahu. Vysazoval jsem desítky zahrad a vždy hnojivo používám. Rovněž nesouhlasím s Vámi uváděnou zálivkou. Čerstvě vysazené dřeviny nejsou schopné zpracovat množství vody, pokud by byly zalévány ob den. Jejich kořeny by začaly uhnívat. Naprosto dostačuje zálivka jednou za týden, samozřejmě je důležité brát ohled na počasí a půdní podmínky. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
kempik - (9) - 91.27 (?), 16.9.2009 13:34, zobrazeno: 20727x

Ahoj všem,

mám takový problém s kterým už jsem bezradný. Predminulý rok jsem zasadil cca 20 thují a všechny mi do letoška zašly tím způsobem, že začaly reznout od kmínku, až celé orezly a zašly.  Říkal jsem si že asi byla chyba v zakoupených thujích, protože jsem na ně zkoušel aplikovat hořkou sůl, Dithane atd. a přesto zašly. Tak jsem letos zakoupil nové cca 1m vysoké thuje přímo od pěstitele v super kondici, ihned po zasazení jsem aplikoval hořkou sůl, udělal preventivní postřik Dithane, pohnojil minerálním hnojivem pro okrasné dřeviny a nyní po 3 měsících co jsou v zemi už je tu ten samý problém znovu - reznou potvory  Zálivka je myslím také v pořádku, když odhrnu mulčovací kůru mají neustále vlhko, ale nejsou ani přelité už doopravdy nevím co s nimi? Nemáte někdo zkušenost čím by to mohlo být? Když se kouknete na přiložené fotografie uvidíte jak reznutí probíhá - neodejdou hned, ale trvá to cca rok. Dík za každou radu.

Petr

Foto 1
Foto 1
Foto 2
Foto 2
Foto 3
Foto 3
Foto 4
Foto 4
Foto 5
Foto 5
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.164 (?), 16.9.2009 16:10

zaléívala jste je hodně??

zahradník ToM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kempik - (9) - 91.27 (?), 16.9.2009 16:16

Myslím si že je zalévám akorát, zkoušel jsem rejčem rejpnout mezi ně, nestli nejsou přelité, ale nezdá se.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 16.9.2009 23:07

1) Nic, co je čerstvě zasazené, se nehnojí. 2) Vše čerstvě zasazené je třeba důkladně zalévat - minimálně ob den a tak, aby voda vsákla až na kořeny. Přelití to určitě není, spíš málo vody. Nebo se při sázení mohlo stát, že ke kořínkům málo přilnula zem a teď schnou. Nevím, jakým způsobem sázíte, já kořenový bal zasypu do půlky, proleju, zatřesu stromkem, dosypu zem, přišlápnu, proleju, upravím (i u okrasných) malou misku a zaleju. Potom ob den zalévám... (máme vespod písek, nevím, jaká je zem u vás)     Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 17.9.2009 3:10

Paní Lído, nerad polemizuji s Vašimi názory, ale tady je třeba. Vše, co se čerstvě vysazuje a je to z dřevin se zásadně hnojí. Již dlouhé roky používám tabletová hnojiva našeho výrobce, které uvolňují živiny po dobu dvou let. Je to velmi důležité pro zachování kondice těchto rostlin. V okrasných školkách je o dřeviny patřičně postaráno a tuto péči potřebují i nádále, i když ne už v takovém rozsahu. Vysazoval jsem desítky zahrad a vždy hnojivo používám. Rovněž nesouhlasím s Vámi uváděnou zálivkou. Čerstvě vysazené dřeviny nejsou schopné zpracovat množství vody, pokud by byly zalévány ob den. Jejich kořeny by začaly uhnívat. Naprosto dostačuje zálivka jednou za týden, samozřejmě je důležité brát ohled na počasí a půdní podmínky. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
val54 - (1) - 139.65 (?), 17.9.2009 17:10

jsem laik ale take si myslim ze p.stanislav ma pravdu mam ten problem take az nato ze nam nove zasazene tuje reznou od spicky.vubec nevime co s tim;leda koupit nove ale kde neudelat chybu podruhe.Val.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.205 (?), 18.9.2009 8:05

Celá diskuze je nanis nemůže vám pomoci pokud nenapíšete podrobnodti o stanovištních púodmínkách a o tom v jakám stavu byly sazenice koupené...  je mnoho faktorů. takhle vam zbyva jen metoda pokus omyl   skoda peněz , jen muj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 18.9.2009 0:20

Pane Stanislawe, ráda se nechám poučit, desítky zahrad neosazuji, jen tu svou, takže zkušeností zvláště s koniferami máte určitě podstatně víc. Je fakt, že sice hned nedávám hnojivo, ale zas vylepšuji zeminu třeba kompostem. A ohledně zálivky - u nás je vrstva zeminy cca 40-50cm a pod ní čistý písek. Pokud jsou rostliny na sluníčku, je vydatná zálivka (nebo zastínění) nutná, jinak vše uschne dřív, než zakoření. Zdravím!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 17.9.2009 6:48

To je tedy k vzteku,  nicméně komu není rady tomu není pomoci... kupte si jiné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.232 (?), 21.9.2009 9:01

Dobrý den mám podobný problém, ale nejedná se o nově nasazené ale už rok stojící a rostoucí tůje a njednou jedna od druhe začínají reznout... opravdu bych uvítal pomoc... nerad bych od svoje 2m zlatíčka přišel..děkuji..člověk se o to staraá jak o vlastní děti a teď tohle... děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika