Prosychání tůjí (smaragd)



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
22.11.2014 11:37

Já je vybírám, když potřebuji do kompostu k vytvoření provzdušovací vrstvy nad zapařenou trávou.  Je to věc víceméně estetická, ale znám i případ spojený se zahořením a požárem "stromu" v nedalekém sousedství.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.11.2014 11:37

Já je vybírám, když potřebuji do kompostu k vytvoření provzdušovací vrstvy nad zapařenou trávou.  Je to věc víceméně estetická, ale znám i případ spojený se zahořením a požárem "stromu" v nedalekém sousedství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
demolatka - (2) - 142.131 (?), 15.7.2015 8:24

Dobry den vsetkym, pred 3 mesiacmi sme vysadzali 4x thuja smaragd z balu vyska asi 120 cm. Na 3 z nich sa objavili suche konce vetvickiek. Vie mi niekto prosim poradit, ci sa jedna o nejaku hubu alebo skodcu a co s tym treba robit? Thuje som aj nedavno hnojil hnojivom na konifery. Moze thujam alebo cyprustekom vadit pritomnost malin? (rastlina vo vzdialenosti do 0,5m, nie koren maliny). Prikladam foto.

Dakujem pekne





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
demolatka - (2) - 116.240 (?), 6.8.2015 16:25

naozaj nikdo nevie poradit? postriekal som horkou solou, aj pohnojil nou, podla mna je to este horsie... potom poslem obrazky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 7.8.2015 10:29

Dobrý den, já bych nově zasazené stromky hlavně zalévala. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 6.8.2015 22:12

Mohu říct jen to, že tři měsíce zasazené stromky bych rozhodně nehnojila, musejí mít dost živin ještě od výsadby. Spíš bych zastínila kořeny nějakým mulčem a dvakrát týdně pořádně zalila (ne denně cvrndat, voda se pak nedostane ke kořenům). Je hrozné horko, stromky ještě nejsou pořádně zakořeněné, možná by pomohlo i zastínění z jižní strany třeba netkankou napnutou mezi kůly, než pominou horka.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.230 (?), 7.8.2015 13:49

Pane Tomáši, ne vždy musí zaschnutí být příčinou sucha, může být i prostým odumíráním, nebo močí pejsků..., ale zde si myslím, že je potřeba, tak jak tu píše paní Lída, řádně, ale pomalu zalít (zemina je na obrázku suchá) a zamulčovat, nebo alespoň dát trávu. Vezměte si rukavice a suché větvičky drhnutím očistěte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.119 (?), 31.5.2021 7:54

Zdravím.

Mám řadu 31 tújí. Jedná se o nějaké tůje ZERAV asi a josou na koncích světle žluté - zlaté. Původ neznámý. Vypadá to hezky ale má to jeden problém. Na podzim ty tůje normálně změní barvu, zreznou a na jaře když začínají růst tak jsou velmi proschlé a vypadá to ošklivě. V příloze je foto. Tak je prostříhám oni obrazí na konci léta jsou pěkně zelenožluté a na jaře zase to samé - cyklus se opakuje už asi 6 let. Nevím co s tím. Chtěl bych to mít pořád zelené. Hnojím, nehnojím, hořkou sůl jsem dával a je to pořád stejné. Přemýšlím že je všechny pořežu a dám jiné - brabanty, prý jsou spolehlivé a nenáročné. Nevím ale aby to nebylo to samé jestli někde nedělám chybu. Na jiné části zahrady mám také obyč zelené a ty jou OK. Neví někdo čím by to mohlo být? Kvalita země není nic moc, je to návoz s jílem ale myslím že kvalita by měla být průměrná. Nevím např jestli to není spálené mrazem.

Prosychání zlatých tůjí
Prosychání zlatých tůjí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.25 (?), 1.6.2021 9:44

Hnojím, nehnojím, navážka a jíl... Neuražte se, ale to rostliny nepotěší, navíc neuvádíte, jak řešíte závlahu-stálezelené rostliny jsou v tomto ohledu náročné. Po létech extr.sucha je jistě ve středu rostlin spousta suchého opadu, ten je vhodné vytřástt, odstranit. Zlepší se proudění vzduchu, světlo prostoupí lépe do hloubky, přispěje to k oživení a tím zkrášlení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.133 (?), 1.6.2021 20:43

Třeba chybu neděláte, ale některé kultivary "zlatých" tůjí na zimu mění barvu do bronzova. Jsou ty vaše opravdu proschlé, nebo jen mají jinou barvu? Zjara by zas měly změnit barvu na původní.

Brabant je klasický na živé ploty (tmavě zelený), svěžejší zeleň má oblíbený Smaragd.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.66 (?), 3.6.2021 18:02

Podle fotky se zdá, že máte túje východní zlaté - Thuja orientalis Aurea. Túje východní (Thuja orientalis) se pozná podle svisle orientovaných větviček. A je choulostivější, zvláště zlatá forma, na mráz (a ostré zimní slunce). Tyhle túje Vám to budou dělat vždy, až do konečné ztráty Vaší trpělivosti.

Tak bych se už s nmi nezlobil, na podzim bych s nimi udělal "krátký proces" a nahradil bych je třeba smaragdy.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika