Rychleji rostoucí jehličnany



miolet - (16) - 92.133 (?) 
6.5.2015 11:24, zobrazeno: 8240x

Prosím poraďte. potřebuji zasadit několik skupinek jehličanů a kvůli rychlejšímu vytvoření clony bych ráda, abych na výšku 2-3 metry těchto stromků nemusela čekat 10-20 let. Pomaleji rostoucí borovice apod.bych zvolila jen pár kousků :-) Několi by však mělo vyrůst rychleji, zároveň však hledám stromy, které dorostou do maximální výšky 5-6 metrůa nebudu je muset sříhat. Díky moc za rady

Stanoviště slunečné, půda spíše těžší, takže počítám s její výměnou v místě zasazení.

Michalea

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.5.2015 11:34

Oblíbený požadavek: Vyrůst za jednu sezónu do výšky přesně 2,635 m a pak zastavit růst. Nič také nie je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.230 (?), 6.5.2015 16:08

Jestli   vám nezáleleží na penězích, nejlepší je koupit již vámi požadovaná výška a nechat si celou zahradu zrealizovat. Další možností je,  koupit si jen balované, ne kontejnerované, nejlépe thuja smaragd (je snad nejhezčí) ve velikosti kolem 1,5m, prodává se kolem 300 Kč. (nejlevnější a nejrychlejší způsob) No a pak čekat až doroste. Pokud máte nebo připravíte výborné půdní podmínky, tak může tento druh vyrůst i 7O cm za rok, no a pak už budete jen tvarovat až budete mít požadovanou výšku. Pokud nebudete se mnou souhlasi s tím nejlevnějším, tak pak v marketu za 39 ve velikosti 2O cm, kde půlka se neujme a budete kupovat další a budete čekat xlet. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.230 (?), 6.5.2015 16:12

.. jo a ještě doplňuji. Jestli chcete pěknou zahradu, tak se téměř vše musí tvarovat, alespoň 1x ročně. Co se nedělá, tak mě napadá narychlo, magnolie, rhododendron... To je prostě tak jak s vlasy, i dlouhé se musí upravovat, aby byly krásné.. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.7 (?), 6.5.2015 19:23

No tak s tou nutností tvarování vůbec, ale vůbec nesouhlasím. Občas sice keře prořezávám kvůli kvetení (obnova dřeva), ale jediný, kde úmyslně udržuji nižší kulatější tvar, je jedna z forzýthií. Jinak nestříhám - a jehličnany už vůbec ne. Vždyť i rostoucí do koule se dají koupit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 6.5.2015 11:55

Nejrychleji roste plot ze smrkových prken. Požadované výšky může dosáhnout během několika dnů a pak už nikdy nepřeroste požadovanou výšku, může být i dokonale neprůhledný, teda pokud nevypadne nějaký suk.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 6.5.2015 13:48

Sice plot z nich nemám, jen jednotlivé kusy v záhonech, ale u mne roste nejvíce túje Smaragd. Byl sázený jako 40cm v r.2008, 2011 měl cca 2m, teď má odhadem 2,8m. Pokud vím, dorůstá v dospělosti 6m. Také ho nestříhám. Vedle něj mám jalovec Skyrocket, stejně sázené, stejná dosažená výška. Zlatá túje Sunkist roste o něco pomaleji, nyní má cca 2,2m a nejpomaleji cypřišek Alumiigold, cca 1,8m.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miolet - (16) - 92.133 (?), 6.5.2015 19:50

Lído, děkuji Vám mnohokrát, že jste se podělila o své zkušenosti. Přesně něco v tomto duchu jsem čekala, že mi někdo zkušený tady poradí :-) jsem zapálený začátečník a zakládám si sama zahradu o dost velké ploše, protože mne to zkrátka baví a naplňuje :-) No než si to nechat někým navrhnout, to je pro mne nepřijatelná varianta a nikoliv kvůli peněz. Je tak za tím sice spoutsa práce a hlavně času studováním atd, a také se jistě brzy ukáže, že i hodně šlápnutí vedle, nicméně je to Radost :-) Zcela mi stačí, když do cca 2 metrů výšky dorostou některé kousky, a na zbytek si počkám. Holt na některé kousky, abych je kupovala větší, opravdu nemám finace, to by šlo do statisíců- samozřejmě zde nemluvím o tújích, které se běžně sázejí jako živý plot- tímto směrem se neubírám :-) Díky moc moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.7 (?), 6.5.2015 20:15

Také jsem si záhony s keři, trávami a sem tam cibulovinou nebo trvalkou dělala sama. Ale moc jsem nespěchala, protože financí také moc nebylo, většinu keřů jsem si za tři roky namnožila z řízků na "školkařském" záhoně (to jsem takhle šla po ulici - a byl tam pěkný keřík - tak větvička byla moje). Ale ty vysoké jsem kupovala podle názvu, aby měly tu konečnou výšku, co chci. A když byl základ, tak už jsem pak zjišťovala na netu, co kde a za kolik mají zajímavého a ne tak běžného.

Jinak je dobré při sázení keřů dodržet vzálemné odstupy, alespoň u největších "kosterních" keřů na záhoně. Ony při sázení vypadají velké, ale lze je dočasně vyplnit třeba letničkami nebo plazivkami, které pak lze v případě potřeby zlikvidovat.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika