Převislý modřín - řez



Stránky: 1,  2   
host - 223.2 (?) 
1.1.2010 14:57, zobrazeno: 60064x

Mám několik let převislý modřín. Roste krásně, bez problémů. Některé větve však už dosáhly země a plazí se po ní, celkově má modřín podle mě až moc husté větve, ty uvnitř koruny asi nemají dost světla. Prosím o radu, zda a kdy by se daly zkrátit příliš dlouhé výhony a také jestli je možný prosvětlovací řez. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.225 (?), 2.1.2010 16:47

Modřín patří mezi ty jehličnany, které se dají velice dobře tvarovat, takže se řezu nebojte.Hrubší zásah bych nechal na srpen, jinak větvičky je možné skoro kdykoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.1 (?), 17.5.2010 17:11

Prosím Vás můžu mít dotaz? Když jste si ho koupili zastřihovli jste ho aby byl hustý. Já si nyní koupila převislý modřín, ale je jak košťátko se čtyřmi asi 20 centimetrovými větvičkami. Díky za info. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 17.5.2010 17:27
Ja ho strihala prubezne. Ty 4 vetvicky bych ted zkratila o centimetr, jen aby mel impuls a zacal se rozvetvovat. Pak nechte trosku narust, a strihnete o tretinu. Zacne se vam rozvetvovat a vyrazi nove vetvicky. Zatrihnete ho tak dvakrat rocne, a do tri let mate krasavce. Ja ho navic jeste "zvysuji", protoze ho chci mit vyssi nez jak byl naroubovany, takze vzdy nejakou vetvicku nebo dve vyvazu nahoru :=)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.1 (?), 17.5.2010 17:42

Moc děkuji za radu, přistřihnu ho. S tím vyvazováním máte pravdu, takhle jsem tvořila s převislou vrbou a za rok jsem jí zvedla cca o 40 cm, ale s modřínem nemám zkušenosti. Vždycky se mi moc líbil, tak jsem ho před chvílí přivezla od zahradníka a budu ho přesazovat. On říkal, že tenhle s kůrou do červena se nemusí stříhat, že zhouste sám, ale jednou jsem zastavila u nějaké zahrady, kde měli přehrásný modřín a pán ho stříhal skoro na ježka.Tak hledám moudro na internetu. Tentokráte jsem zvolila správnou výšku je cca 140cm vysoký no jak říkám momentálně je to takové ubohé košťe. A můžu se ještě prosím poptat, hnojíte ho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.145 (?), 26.6.2012 21:22

Dobrý den, letos na jaře jsem zakoupila mladý převislý modřín na ne moc vysokém kmínku   (80cm). Má 8 převislých větviček, které při koupi dosahovaly délky asi do poloviny kmínku a bylo vidět, že byly na tuto délku zastřiženy. Modřín se pěkně ujal, ale větvičky se začaly rozvětvovat až na konci zastřižených výhonů, nikoliv nahoře, tak že dole je hustší a nahoře řídký... Také bych chtěla, aby byl vyšší.

Dočetla jsem se, že bych mohla větvičky vyvázat nahoru, čímž by se opticky zvýšil. Větve jsou ještě tvárné, tak že by to šlo. proto mám dotaz: Kolik větviček mám vyvázat nahoru? A ty zbývající mám zastřihnout na krátko, aby se tozvětvily už nahoře?? Je to správný postup? Můžu to udělat ještě teď v létě, nebo až na podzim, či až příští rok na jaře? Aktuální foto přikládám.

Převislý modřín
Převislý modřín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.48 (?), 3.5.2013 14:47

Když větvičku vyvážete nahoru, co poté? Zastrihnout ji nahoře? Můžete mi prosím přiblížit postup vyvazování včetně časového nástřelu. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.71 (?), 5.5.2013 11:12

Nehledejte v tom žádnou vědu.

Jednu nejvhodnější větvičku bych vyvázal k (bambusové) tyčce - několik úvazků po celé délce vyvazované větvičky.. Udělal bych to co nejdříve. Zaštipovat netřeba.

A příští rok zase vyvázat nesilnější, nejvhodnější větvičku... Takto se dá postupovat přibližně po 50 cm dlouhých přírůstcích do požadované výšky.

A můžete se rozodnout, zda chcete "kaskádovitou" nebo "deštníkovitou" korunku. Kaskádovitou korunkou myslím takovou, která má kmínek obrostlý větvičkami po celé jeho délce (výšce). Deštníkovitá korunka má hladký, rovný, vyholený kmínek a až nahoře rozvětvení na všechny strany...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.22 (?), 4.11.2012 20:45

Dobry den, kdy vysadit previsly modrin na kminku (asi 1,5m vysoky)? Je lepsi koupit a vysadit ted pred zimou nebo az na jare? Diky za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.186 (?), 5.11.2012 5:52

Naprosto bez obav bych jej vysadil ještě teď na pogzim.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika