Přesazení vzrostlého smrku



Stránky: 1,  2   
host - 45.82 (?) 
19.2.2007 17:14, zobrazeno: 43370x
Potřebujeme přesadit/přemístit vzrostlý cca 7,70m vysoký stříbrný smrk. Jaké jsou možnosti přesazení? Je nám líto ho zlikvidovat. Děkuji Jana G.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 19.2.2007 17:27
Je vhodné se obrátit na specializovanou firmu, která má potřebnou techniku (přesazovací stroj), bez ní to nepůjde. Vlastními silami byste to asi stěží zvládli. Sedmimetrový strom je přeci jen poměrně velké "sousto".

Přeji hezký den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.130 (?), 4.4.2008 10:45

Dobrý den,

jak mám takovouto firmu najít? Dala jsem do vyhledávače "přesazení vzrostlých stromů" a nic...  Mají takovéto firmy nějaký speciální obor? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 4.4.2008 12:27

Speciální stroje na přesazování mají školky, které se zabývají výrobou velkých dřevin s balem. tak se zeptejte co vás bude přesazení stát a potom jděte do banky pro hypotéku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.228 (?), 4.4.2008 16:18

Nejde mi o vzrostlý smrk. Koupili jsme pozemek na kterém mám cca 2.5 metrové ovocné stromy a nechci je vykácet, spíše posunout tam, kde nebude stát domeček.  Děkuji moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.86 (?), 20.11.2012 15:05

Přesadit lze vše, jen je nutné na to mít patřičné finance. Na tomto odkaze je video přesazení 15 m vysokého smrku v Praze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.235 (?), 20.11.2012 19:27

Pár poznámek (více či méně podstatných):

  1. Video je pěkné.
  2. Nejde o smrk, ale o douglasku (snadno se pozná podle trochu jiných šišek).
  3. Rád bych viděl, jak přesazená douglaska vypadá dnes (po dvou letech), jak jí přesazení prospělo či ublížilo. Nejste někdo z Pankráce nebo nemáte tam blízko? Foto by potěšilo. A jak bude prospívat v dalších letech?
  4. Douglaska mohla být tak třicetiletá? (při průměrném přírůstku 0,5 m ročně).
  5. Myslíte, že se vyplatila investovaná snaha, úsilí a finance? Kolik to asi bylo stovek tisíc Kč (nebo to bylo i přes milión)?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 20.11.2012 19:47

Akce, zdá se, se podařila, douglaska vypadá takhle - viz. příloha.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Liberda Zdenek - (29) - 175.130 (?), 20.11.2012 20:52

Dobrý večer. Tak jsem kouknul na přesazování stromu. Kladu si otázky kolik to stálo a zda se to vyplatilo?  No, nevím, nevím zda sázet tento strom mezi domy. Za 10 roků bude přírůstek 5m možná i více a co potom stímto stromem? Je to pěkné mít ve městě vzrostlou zeleň, ale pomylsel někdo na to, že do toho foukne a je celá paráda na zemi. Zřejmě si někdo připravil práci pro firmu co kácí stromy od špičky. Je to pěkné, aleneštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Zdeněk   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.51 (?), 19.2.2007 20:20
No jenom rýčem to nepůjde.Na to musí už být těžší technika.Nejméně traktor.Jednou jsem přesazoval vzrostlejší strom touto metodou:Okolo stromu v kruhu vykopal asi 0,6 m hluboký přítop,rýčem.Do příkopu se na dno umístí smyčka ocelového lana a traktorem,nebo hupcukem se smyčka utáhne až se lanem uřeže hlína v hloubce 0,6 pod stromem.Strom se poté nahme na stranu a pod strom se umístí plech,,plech i se stromem se vytáhne traktorem na nové místo.V.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika