přesazení stromku z lesa



Stránky: 1,  2,  3   
host - 158.238 (?) 
8.3.2008 19:19, zobrazeno: 46786x

Dobrý den, ujmou se mi v této době borovice od kamarádky z jejich minilesíku? Mají ho hustě vysázený a chtějí ho prořezat. Ráda bych si nějaké vzala, ale jsou již asi metr vysoké. Chytí se? Děkuju za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.3.2008 19:31

Záleží na tom, kolik zachováte kořenů. Metr vysoké borovice jsou malé, při adekvátní péči by s ujmutím problém být neměl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.238 (?), 8.3.2008 19:53

Děkuju, pane Vysloužile, tak to teda zkusím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 8.3.2008 20:05

S ohledem na to, že se již jedná o přehuštěný porost, tak bych si velké ilize na to, že získáte velký kořenový bal nedělal. Navíc při vyndavání  poškodíte kořeny stromků, které by měly na místě zůstat. Ještě maličkost - nezapomeňte, že borovice je lesní velký strom. Tak s tím počítejte, avy vás jednou ze zahrady nevytlačila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.238 (?), 8.3.2008 21:14

Děkuju, tak zkusíme vybrat ty, co rostou u kraje. A z hektaru a půl mě nevytlačí ani sekvoj :-))) Normálně stromy kupuju, nejraději na podzim a nekontejnerované, jen s balem, ale těchto je mi líto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.2 (?), 9.3.2008 16:17

Sám jsem borovici přesazoval, byla asi 1,25m vysoká. s kořenovým balem jsem si dal záležet a proto se nenaskytl žádný problém. Jinak v lese sice je to strom vysoko rostoucí, ale pokud mu dáte prostor, jeho habitus se rozšíří, jedině počítat s větší vzdáleností od obydlí, či jiných jedinců. S pozdravem Šípek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.103 (?), 17.7.2008 16:00

Když jsem byl malý kluk, přesadili jsme s dědečkem malou borovičku na zahradu. Vím, že děda se pečlivě věnoval přípravě místa, kam borovičku zasadil, přisypával trochu písku apod. aby napodobil původní prostředí, borovička se chytla bezvadně, dočkal jsem se velkého vzrostlého stromu, bohužel volné okolní prostranství nepřálo při vichřici a minulý rok se rozlomila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lojzakabat - (2) - 66.125 (?), 13.3.2008 21:16

V poslednich trech letech jsem presouval smrcky ze skolky, jednoho lokalniho pestitele. Nebyly huste u sebe ale pri vykopavani a presouvani, stacilo, kdyz jsem lopatou obryl zhruba na sirku spodnich vetvi. A na hloubku zhruba lopaty. Stromky byly kolem 150cm vysoke a zatim vsechny do jednoho presun  a presazeni prezily. I kdyz jsem pri vykopavani preseknul dost hlavnejsich korenu  ale stale byl dostatek jemnych korinku. Pri vykopani jsem zachoval co nejvetsi mnozstvi hliny, vsecno pretahl do plastiku a pak vsechno pretahl do pripravene jamy. Na dno jamy jsem dal trochu kostni moucky a velice kvalitni hlinu a zasazeni hodne zalil.  Presunul jsem jich timto zpusobem kolem padesati a vsem se dari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.221 (?), 30.4.2008 3:19

Dobrý den,

pozor ale na přesazování větších dtromků-nad metr.I když se udělá větší kořenový bal, můžou se stejně kořeny poškodit a člověk to pozná až za 2 a více let.Protože strom s tímto poškozením přežívá dlouho a pak stejně zhyne... Lenka R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 30.4.2008 11:53

Nechci se přít, ale příčina úhynu stromu může být jiná, než že by si strom po letech vegetování vzpomněl, že při přesazování měl poškozené kořeny.
   Ostatně - přesadit strom a nepoškodit mu kořeny prakticky nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika