Pomůžete určit tento strom?



Stránky: 1,  2   
ZA - (36) - 117.2 (?) 
3.2.2014 21:30, zobrazeno: 12996x

Tady mi vždycky někdo pomůže :-) díky předem za určení

Náš mladý lesopark je osázen různými stromky. Tento druh ale vůbec neznám. "Jehličí" je hodně drsné, na omak skoro pichlavé. Zaujal mě i kmínek - kůra se loupe a vypadá jakoby to byly trny. Určitě jednou bude ztepilý a vysoký - zkrátka krasavec.

Představuju si, že nám ve Kbelích porostou sekvoje :-)  -  nebo ne?

neznámý jehličnan
neznámý jehličnan
detail kmene
detail kmene
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.176 (?), 3.2.2014 21:50

Odpovím šalamounsky: ano i ne.

(Jistě někdo upřesní).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 3.2.2014 22:05

Vzhled odpovídá... kůra netuším... třeba to bude sekvojovec wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 3.2.2014 22:49

Bingo yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.63 (?), 4.2.2014 6:49

Doplním upřesnění: existuje sekvoj (sekvoje) a sekvojovec (a pak ještě existuje metasekvoje).

Jsou to různé stromy (asi jako jedle a jedlovec; nebo jako jeřáb a "černý jeřáb"; přirovnání samozřejmě "kulhá").

Sekvoje vždyzelená - Red wood - jsou nejvyšší stromy na světě. V našich podmínkách neroste - nevydrží naši zimu.

Sekvojovec obrovský - giant sequoia, giant redwood, Sierra redwood, Sierran redwood, or Wellingtonia, nebo také "Mammuth baum" je i v naší zimě otužilý a tak není problém ho pěstovat i u nás. Nění tak vysoký, jako sekvoje, ale je to nejmohutnější strom na zemi (větší objem dřeva, než má sekvoje).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 4.2.2014 8:07

Při pohledu na zmrzlou zahradu z okna si pro zpestření dovolím poznamenat, že za nejvyšší stromy světa se obvykle považují australské eukalypty...

Já jsem, po dlouhém váhání, do pěstování sekvojovce nešel (i když jinak mám kde co). V mládí je choulostivější a citlivý na nevhodné stanoviště (tady na foru je o tom několik pěkných příspěvků). Kdo si chce udělat lepší představu o tomto jehličnanu, ať navštíví spodní část pražské Botanické zahrady v Troji. Mají tam dva pěkné exempláře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 4.2.2014 12:50

Někdy se za nejvyšší považují eukalypty, někdy sekvoje.

Pokud nejste vyloženě na nějaké sibiři, nebojte se sekvojovců.

A můžete zvolit třeba převislý kuptivar Sequoiadendron giganteum Pendula (ovšem Vy, beny, to jistě znáte).

Na jižním Plzeňsku rostou bezproblémově; na Benešovsku, kde jsou nejvyšší sekvojovce u nás, také není zrovna teplá oblast... (Naopak možná více namrzají v těch teplejších oblastech, kde jsou větší jarní výkyvy; třeba Hradec Králové...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 4.2.2014 18:13

Dobrý večer.  Pepo, ty jsi  takový odborník. a tato informace se ti bude hodit. Šumava,  Kubova Huť 1000 m.n.m rostou čtři tyto krásné stromy. Naprosto ignorují i 3 metry sněhu.

 Chtěl jsem jenom poznamenat, že je třeba mít hodně prostoru kolem těchto stromů. Rostou rychle!!!. Zdeněk,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.219 (?), 4.2.2014 18:52

Ve zmíněné lokalitě se jehličnanům daří. Několik Km pěší chůze U jezírka leží ještě pozůstatky Krále smrků, zajímavé z lokality jsou i odkazy na Nástupce krále, Křížový smrk ad. Skutečný majestát.         j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.77 (?), 4.2.2014 20:49

Zdeňku, děkuju za Tvé informace.

A mohl bys nám všem doplnit ještě údaje, jakpak jsou šumavské sekvojovce vysoké a jak jsou asi tak staré? 

A foto by také potěšilo :-)

Případně informace, jestli plodí...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika