Pokryvné dřeviny



host - 50.7 (?) 
3.12.2014 11:57, zobrazeno: 5462x

Hodlám vysadit v zahradě na slunečném místě nějaké pokryvné rostliny. Jedná se o cca 3 m2. Uvažuji o nějaké velmi nízké formě Juniperus horizontalis. Mohli byste mě prosím poradit co nejnižší formu, kolik rostlin vysadit a zda tyto jalovce jsou také zdrojem rzi hrušňové? Mám zájem především o čistě zelené zbarvení. Jsou tyto rostliny odolné i proti občasnému šlápnutí dětí? Děkuji moc za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.131 (?), 3.12.2014 15:11

Ke stejnému účelu mám vysazený J.hor.wiltonii, dávají se 2ks/m2. Nízký, leze úplně po zemi, šedomodrý. Občasné šlápnutí snese (i od dospělého), neláme se, protože leží. Hostitelem rzi hrušňové není (to jsou jen jalovce čínský (J.chinensis), klášterský=chvojka (J.sabina)a některé kultivary j.prostředního (J.media).

Ze zelených poláhavých mám J.communis Green Carpet, je asi 15cm vysoký, se šlapáním zkušenost nemám - pokud by se šláplo na ohyb větvičky, asi by praskla.

Jinak šlapání vůbec nevadí poléhavému skalníku - Cotoneaster adpressus Little gem. Rozrůstá se rychle, zastřihuji a rozdávám po sousedech. Leze také vysloveně jen po zemi.           Lída

Green Carpet
Green Carpet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.7 (?), 4.12.2014 9:49

Děkuji za odpověď, hned jsem koupil 6 kousků J.communis Green Carpet, jsou pěkně rozrostlé a krásně svěže zelené. Budu je ale vysazovat asi až na jaře, bo je u nás dost špatné počasí. Díky i za info ohledně té hrušňové rzi. Mějte se hezky.     Láďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika