Picea glauca Conica - reznutí



host - 239.29 (?) 
28.6.2008 23:24, zobrazeno: 18097x

Máme na zahradě 4 ks smrku glauca Conica různého stáří, potom 2 zakrslé kultivary tohoto smrku (Picolo, Laurin) a všechny nám záhadně reznou uprostřed své výšky na severovýchodní straně, reznutí u jednoho už došlo až do opadávání jehličí a postupuje to směrem k "jižní" straně. Jinak u všech je patrné na té severní straně špatné rašení, téměř žádné, kdežto na jišní straně smrky normálně raší, přirůstají. Nesetkali jste se někdo také s podobným? Jsem nešťastná, nechci o ně přijít, nejstarší jsou už téměř desetileté. Děkuji Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jholata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 178.251 (?), 29.6.2008 8:10

Reznutí způsobuje sviluška (tzv. červený pavouček), je třeba stříkat systémovými insekticidy. To, že rašení je najižní straně rychlejší je normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.29 (?), 29.6.2008 8:58

Moc děkuju za odpověď, už jsem tuhle možnost našla v knížce, ale nevěřila jsem jí - nic, kromě schnutí na smrcích není vidět... Takže opravdu, tak tedy něčím postříkat? Jde to ještě zachránit "coniky"? Je třeba preventivně postříkat i ostatní smrky nebo svilušky "chodí" jen na tento druh? Moc děkuju. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 29.6.2008 9:14

Zaujímalo by ma, ktorý systémový insekticíd zaberá na svilušky. Ja síce  nepoznám ani jeden, ale to neznamená, že neexistuje.

(Na svilušky by som použil Talstar 10 EC. Je to insekticíd s mimoriadne nízkou rozpustnosťou vo vode a teda s dlhou dobou účinku. Ale systémový nie je.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.78 (?), 9.7.2015 21:36
Mam ten sami problem.Skousel jsem Postrik Calipso 480 Sc.A nepomaha.Na smrku se Vyskituje Parazit Ploskohrbetka tak zkusim Postrik Karate Zeon.Ale bude toho na smrku zdrejme vice co zpusobuje reznuti.Bojuji s tim kazdy rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika