Picea glauca Conica - reznutí



host - 239.29 (?) 
28.6.2008 23:24, zobrazeno: 18101x

Máme na zahradě 4 ks smrku glauca Conica různého stáří, potom 2 zakrslé kultivary tohoto smrku (Picolo, Laurin) a všechny nám záhadně reznou uprostřed své výšky na severovýchodní straně, reznutí u jednoho už došlo až do opadávání jehličí a postupuje to směrem k "jižní" straně. Jinak u všech je patrné na té severní straně špatné rašení, téměř žádné, kdežto na jišní straně smrky normálně raší, přirůstají. Nesetkali jste se někdo také s podobným? Jsem nešťastná, nechci o ně přijít, nejstarší jsou už téměř desetileté. Děkuji Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jholata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 178.251 (?), 29.6.2008 8:10

Reznutí způsobuje sviluška (tzv. červený pavouček), je třeba stříkat systémovými insekticidy. To, že rašení je najižní straně rychlejší je normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.29 (?), 29.6.2008 8:58

Moc děkuju za odpověď, už jsem tuhle možnost našla v knížce, ale nevěřila jsem jí - nic, kromě schnutí na smrcích není vidět... Takže opravdu, tak tedy něčím postříkat? Jde to ještě zachránit "coniky"? Je třeba preventivně postříkat i ostatní smrky nebo svilušky "chodí" jen na tento druh? Moc děkuju. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 29.6.2008 9:14

Zaujímalo by ma, ktorý systémový insekticíd zaberá na svilušky. Ja síce  nepoznám ani jeden, ale to neznamená, že neexistuje.

(Na svilušky by som použil Talstar 10 EC. Je to insekticíd s mimoriadne nízkou rozpustnosťou vo vode a teda s dlhou dobou účinku. Ale systémový nie je.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.78 (?), 9.7.2015 21:36
Mam ten sami problem.Skousel jsem Postrik Calipso 480 Sc.A nepomaha.Na smrku se Vyskituje Parazit Ploskohrbetka tak zkusim Postrik Karate Zeon.Ale bude toho na smrku zdrejme vice co zpusobuje reznuti.Bojuji s tim kazdy rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika