Opadávání jehličí, poloha záhonu?



host - 87.43 (?) 
7.10.2015 11:07, zobrazeno: 6747x

Dobrý den, potřebuji konzultovat problém s opadáváním, žloutnutím jehličí a následným úhynem jehličnanů. Záhon, ve kterém jsou jehličnany vysázeny je půl dne na slunci, a to dopoledne, zbytek dne je pak ve stínu. Půda těžká, jílovitá, vlhká. Jak lze vidět z obr. v záhonu již tři stromy velké byly, bohužel také odešly, jako nyní začíná žloutnout jedle. Tůjka vpředu je místo zelené také hnědá :(v čem je prosím problém a existuje nějaký exemplář, který by mohl přežít. Záhon bych ráda zachovala. Děkuji za rady a tipy.   


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.239 (?), 7.10.2015 11:24

Ty tyče jsou kmínky listnáčů? Pokud ano, tipoval bych stín. Taky přiznané půdní podmínky mají daleko k ideálu... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.43 (?), 7.10.2015 11:32

to jsou kůly z listnáčů k těm jehličnanům, co jsme tam před tím měli, sloužili jako vzpěry. Já je tam ještě nechala, kdybych si do stávajících děr vysadila další vzrostlé stromy ;) Pokud je to půdou, pomohlo by, kdybych si nechala stávající hlínu vybagrovat do určoté hloubky a vsypala tam např.hlínu kupovanou? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 7.10.2015 12:47
Kdy jste ty stromky sázela? Byly kontejnerované nebo jen bal v síťce nebo pletivu? Obecně se jehličnany jen s balem dost těžko ujímají, v nejlepším případě zůstanou "sedět" dva, tři roky, minimální nebo žádné přírůstky, opad jehličí, schnutí spodních větví. V horším případě stromek uschne nebo ho v dobré víře přelijete a zvlášť v jílovité půdě se "utopí".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.43 (?), 7.10.2015 13:20

Sázeny byly letos na jaře, tři vzrostlé stromy (přímo z plantáže) smrky a douglasky 2,5 m - 3m byly v pletivu, tyto jedle, v kontejneru. Na jaře všechny stromy nasadily nové přírůstky, přesto jeden po druhém takto odchází :(Pokud je to půdními podmínkami, pomůže místo vybagrovat, a dát novou hlínu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mjancar - (34) - 20.84 (?), 7.10.2015 12:55

Řešil jsem podobný problém v mokré těžké jílovité půdě. Čím větší jsem vykopal díru a dal do ní novou, lepší půdu, tím horší to bylo. V jílovce se díra naplnila vodou a stromky jsem utopil. Nakonec jsem to vyřešil děláním tzv, hrobečků - stromky jsem sázel do co nejmělčejší díry a dobrou půdu jsem naopak přihrnoval nahoru. To pomohlo. I když thůje jsou téměř nezničitelné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.43 (?), 7.10.2015 13:25

hmm, dobrý nápad, určitě zkusím, doufám, že jedle půjde ještě zachránit. Děkuji moc za pomoc ;) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mjancar - (34) - 20.84 (?), 8.10.2015 7:30

No, nechci Vám brát optimismus, ale jedle šly první a hned po nich po deštích modřín převislý. Jedle uhynula postupně, modřín najednou. Bydlím v krasové oblasti Berounska. Kupodivu se nejlépe daří různým borovicím a smrkům z lesa:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika