Konifery "mix" z Lidlu - prosim o rozpoznani



Stránky: 1,  2   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?) 
19.5.2009 11:37, zobrazeno: 39722x

Prosim o rozpoznani techto koniferu, dve thuje a jalovec? Potreboval bych znat i kultivar, abych urcil jak rychle/siroko/vysoko porostou.

Dekuji

Martin

Thuje 1
Thuje 1
Thuje 2
Thuje 2
Asi jalovec?
Asi jalovec?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 19.5.2009 12:07

Podle mého názoru jde třikrát o cypřišek, každý jiný kultivar:

1. foto: Chamaecyparis lawsoniana Elwoodii Gold

2. foto: Cham. laws. Ivonne nebo jiný zlatý kultivar (těch jsou desítky)

3. foto: Cham. laws. Elwoodii

Ale může to být i trochu jinak. Odrůd je strašně moc; tyto jsou však velmi často množené.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 98.74 (?), 20.5.2009 10:53

Dekuji, tak jsem se koukam ani v jednom netrefil... mam se co ucit :-).

Hledal jsem na netu dalsi fotky, a Ivonne/Elwoodii (foto 2,3) sedi, akorat ten 'Elwoodii Gold' mi prijde jiny.

Je rozumne ten Ivonne dat na slunicko do "bezedneho kvetinace"? Nepromrzne? Chtel bych to jako "dekoraci", zakonceni nekolika tisu okolo krbu (ty jsou tmave zelene).

Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.74 (?), 20.5.2009 12:21

Každý se učíme... (U Elw.Gold předpokládám, že se ještě vybarví, zvlášť až bude mít více světla. Ale netrvám na tom, že jsem je určil správně.)

Pokud to jen trošičku jde, nedoporučuji vysazovat konifery ani ostatní rostliny do květináčů (byť "bezedných"), ale přímo do volné půdy.

Rostliny v květináčích vyžadují mnohokrát větší péči, než ty, které rostou přímo v terénu. A stejně nejpozději po několika letech je nutné je přesadit - vysadit do volné půdy; v květináčích není jejich trvalé stanoviště.

Tisy máte také v květináčích? Ty Vám - podle mého názoru - pomzrznou od kořenů ještě dříve.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 98.74 (?), 20.5.2009 14:52

Tisy mam ve volne pude. Nemam po ruce fotografii, tak to snad popisu srozumitelne:

  V rohu terasy (zamkova dlazba) je zahradni gril/krb. Okolo nej jsou vysazene tisy, ktere tvori jakousi stenu (tedy zatim ne, ale jednou snad budou). Bohuzel se to spatne udrzuje, okolo je travnik a neni tam jasna hranice. Proto jsem na kraje chtel dat "kvetinace" (rozmer 500x500x250 nebo x500), kterymi bych ohradil ty tisy a udelal tam jeste kontrastni /zlute/ zakonceni. Kvetinace by jen jasne urcovaly konec, takze by to bylo lepe udrzitelne. A navic kocky by tam nemocily, nektere thuje mi od nich hnednou.

Co do takovych kvetinacu tedy dat, aby to melo dejme tomu 1,5-2m a bylo hezke? Co takova Thuja orientalis 'Aurea nana' ?

Jak hluboke koreny ten cyprisek nebo thuja udelaji, vzdyt 25 ci 50cm hloubky by mohly koreny mit...? Uz jsem se jednou na foru ptal, ale nemam odpoved'. To same by mne zajimalo i u jalovce skalniho - skyrocketu - jak vypada jejich korenovy system.

Diky,

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.175 (?), 3.4.2015 23:14

Dobrý den, první 2 fotky jsou Chamaecyparis lawsoniana Elwoodii Empire - cypřišek na 2. fotce je kus, který byl vystaven sluníčku a proto je víc zlatý než 1. fotka. Máme jich na zahradě asi 60 ks, tak je poznám bezpečně, navíc je máme taky z Lidlu :-)

Ten další jestli je z Lidlu, může být Chamaecyparis Lawsoniana Snow White, jestli mu konce větviček zesvětlají jako pod sněhem, jinak nevím.

Aneta Č.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.148 (?), 15.9.2011 11:21
Dobrý den, potřebovala bych také určit copak to je, já mám konifery mix z tesca :D Předem děkuji.
unknown
unknown
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 15.9.2011 13:11

řekla bych že je to jalovec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 15.9.2011 17:26

Jalovec to podle mého názoru (na 99%) není. Ale nejsem si jist, jestli je to tůje anebo cypřišek. Jedná se asi o odrůdu s tzv. mladistvými jehlicemi namísto šupin a tyto odrůdy tedy moc nepřipomínají ani klasickou tůji, ani klasický cypřišek.

Z cypřišků bych se přikláněl k nějaké odrůdě od cypřišku zeravovitého - Chamaecyparis thyoides. Ale přesnější označení více novějších odrůd neznám.

Z tůjí by to mohlo být něco z okruhu Thuja occidentalis Rheingold, ale jistě ne přímo tato odrůda, spíš už možná její několikáté "pokračování". V posledních desetiletích se jich v prodeji rozšířilo už několik a jejich jména a charakteristiky neznám.

Takže jsem ani já moc nepomohl k určení :-(

Přesto Vám přeji, ať Vám pěkně roste.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 135.208 (?), 17.9.2011 11:51
Vracím se ještě k tomuto dotazu a ke své předchozí odpovědi: napsal jsem ho bez důkladného prohlédnutí fotky a po trochu zbrklé úvaze :-(. Po důkladnějším prohlédnutí fotky jsem přesvědčen, že se jedná o cypřišek Lawsonův - odrůda Elwoodii - Chamaecyparis lawsoniana Elwoodii, anebo některý z jeho následných novějších kulltivarů (odrůd). Je to sice dost pomalu rostoucí odrůda, ale do nějakých 2-3 metrů i více jistě po letech naroste. Omlouvám se za předchozí matení. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika