Kdo ví jak zakořenit buxus a tis bez stimulátoru.



host 
23.4.2005 21:56, zobrazeno: 13955x
Chtěl bych zakořenit buxus a tis. Stimulátor nechci použít z důvodů pro pozdější ůčely. Chtěl bych vypěstovat z těchto rostlin bonsaje a vzhledem k tomu že bych rád pěstoval bonsaje myslím si že by se mohl stimulátor chovat jako inhibitor. Chci rostliny vypěstovat sám ať mám jistou dorého výběru rostliny protože braná rostlina zachovává mateční vlastnosti . Kdyby tady někdo věděl podrobnější nebo jakýkoliv návot tak sem snim. Za odpovědi předem děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Stan - (1), 27.4.2005 12:58
Vážený. Buxus Vám zakoření zcela bez probémů a téměř kdekoli. Na této dřevině se odjakživa učili zahradničtí učni klasické řízkování. S tisem je to odlišné. Pokud nemáte množárnu, tak s úspěchem nepočítejte. A ještě něco. Stimulátor nemůže ovlivnit budoucí velikost rostliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 5.4.2014 12:58

Dotaz je sice 9 let stary, ale dovolim si jej ozivit a nesouhlasit s tim tisem. Amatersky a barbarsky tis mnozim, zdrevnatele rizky cca 10 cm na jare zasadim do pudy a pouze je udrzuji vlhke (pres leto se mi to nakonec stejne nepovede, ale navzdory tomu preziji). Neni to zadne pareniste, zadny stimulator, zadne super podminky. I pres to tisy zakorenuji jako o zivot.

Na druhou stranu jsem nemel moc uspech s buxusem, ale to jsem zkousel davno a udelal jsem mnoho chyb (z meho dnesniho pohledu). Prave jsem narizkoval 10 buxusu, tak uvidime tento rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.39 (?), 5.4.2014 13:41

U suseda jeden vyrastol "z nasho plotu". Ked som ho strihal, asi odfrnkol konarik a sused mi po case oznamil, ze mu rastie to iste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 25.5.2005 8:29
Náhodou jsem narazil na dotaz ohledně zakořenění buxusu. V jarních měsících se utrhne mladá větvička délky cca 12cm tak ,že se nejlépe v této délce vylomí z větší větvičky ,aby jí zůstal ten vylomený konec. Tímto koncem ji zatlačíme do vlhkého substrátu, daneho třeba do kelímku od jogurtu a celé to přetáhnu mikrotenovým sáčkem . Dám na světlé místo chráněné proti slunečnímu úpalu a už s tím nehýbu. A je to. Mělo by to zakořenit,já osobně mám už takto vypěstovaný metrový buxus (po 20 letech) :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 21.6.2005 14:49
Jak zakořenit buxus, už rada padla. A co se tisu týče, nesouhlasím tak zcela s panem Šmakalem. Větvička, vylomená s patkou dřeva, ale i pouze ostrým nožem šikmo odříznutá také někdy zakoření. Alespoň mně se to už víckrát podařilo doma na okně. Doporučuji ji zapíchnout do vypraného říčního písku bez příměsi zeminy, udržovat vlhkost a doufat. Pokud zakoření, přesazení do země by už neměl být problém. -jč-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika