jehličnany hnědnou



host - 179.248 (?) 
17.5.2006 14:17, zobrazeno: 25794x
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s hnědnutím větviček u cypřišků a thújí.  Mám je vysazené asi 3 roky a letos některé špičky začaly žloutnout a někteé hnědnout až do černa. Nevím co s tím. Nevím, jestli je to choroba nebo škůdce. Děkuji za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 213.60 (?), 26.11.2006 15:19
Asi se moc rad nevyskytuje, já mám podobnou starost. Čtyři roky zasazená borovička Pinus parviflora 'Glauca' začala reznout a nyní před zimou je již kompletně rezavá. Nevím co s ní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.218 (?), 26.11.2006 19:39
Sice přímo neporadím, ale pokud mi na zahradě vyvstal podobný problém, odstřihla jsem větvičku a šupky hupky s ní do zahradnictví, kde jsme je koupila - vždycky mi poradily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.92 (?), 29.11.2006 12:22
Nejsem odborník, ale mé rezavějící jalovce čínské stricta údajně chytly chorobu od ovocných stromů. Takovou radu jsem obdržel od zahradnice. Doporučila z blízkého dosahu odstranit neošetřované ovocné stromy ??? Nevím, v tom se nevyznám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.121 (?), 12.2.2007 8:55
Dobrý den,na rezavějící jehličnany používám Hořečnatou sůl.Dá se koupit v zahradnictví.Návod k použití je na obale.Mám s tím dobré zkušenosti.Mohu potvrdit,že jsem slyšelarorzi hruškové,která prý také škodí.S pozdravem Hamanová Brno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.24 (?), 13.5.2007 17:03
Zdravím,žloutnutí a hnědnutí jehličnanů včetně thůjí je způsobeno bud přemokřením,nebo vysycháním v zimě,nezapomínejte že jehlice jsou v podstatě listy a vypařují po celou dobu vegetace a nebo nedostatkem hořčíku.Pomoc je možná bud odvedením přebytečné vlhosti -např okapové svody a pod,případně razatním okopáním,dále nezapomínat i v zimě za oblev zalévat,to platí i pro rhododendrony a azalky a každopádně i preventivně použír¨t síran hořečnatý,to je ona zminovaná sůl,správně pod označečím hořká sůl.Návod je na obalu-vyplatí se dodržovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.9 (?), 30.10.2016 17:59

Mám na zahrádce krásnou borovičku již několik - asi 12 let, pravidelně ji zaštipuji a redukuji, aby příliš nevyrostla. Každoročně na podzim mi začínají jehličky hnědnout - z počátku jsem se v yděsila, pak mi někdo řekl že se borovička "čistí" - jehličky opadají a vyrostou nové. Takže každoročně ji obírám od těchto rezavých jehlic a opravdu vyraší krásné modrozelené jehlice. Též ji skutečně ošetřuji hořkou solí, nic se tím nepokazí. Pokud se ovšem jedná skutečně o houbu, tak to bylo třeba jiný zásah. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika