Jaký jehličnan pěstovat ve velkém zahradním kvetináči?



Stránky: 1,  2   
host - 39.42 (?) 
4.5.2011 8:14, zobrazeno: 31865x

Velký květináč má rozměr cca 50 x 50 x 50 cm. Stromek by měl být sloupovitý o průměru cca 0,5 - 1 metr. Výška stromku cca 1,5 - 2 metry. Důležitou podmínkou je že stromek by měl venku v květináči i přezimovat! bez nutnosti stěhování. Napadá mne např. thuja smaragd, ale chtěl bych znát i zkušenosti a nápady jiných pěstitelů. Nevím jestli by jí zima neuškodila. Díky. Pavel

Betonový truhlík
Betonový truhlík
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 4.5.2011 21:57

Dobrý večer. Dobře živený a zalévaný strom přímo žádá kvalitní zimní spánek!  Já bych měl obavu o namrzání kořínku v nádobě. Tomu se dá předejít a zmírnít dopady velkých mrazů, že se nádoba omotá něčím co částečně utlumí mráz. Stromeček musíte i v zimě zalévat!!! Jinak vám uschne nikoliv zmrzne. Dále vám mrazem zemina drobet promrzne a nádoba praskne. Já bych to řešíl takto. Připravil bych si desky a na zimu bych udělal kolem nádoby ohrádku. Prostor mezi původním květináčem a novou ohrádkou bych vyplnil lesní hrabankou s pískem v dostatečné tloušťce /20 cm/ i nahoru. Na jaře se bednění demontuje, substrát se zamete. Použil bych  borovičku, kleč , jalovec. Tyto dřeviny se dají dobře tvarovat, krotit v růstu a jsou otužilé.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 5.5.2011 6:32

Já mám již třetí rok jalovec  v květináči.Ani ho na zimu nijak nebalím a přežije zimu bez potíží.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 5.5.2011 8:47

Dobrý den, tak již léta máme ve velkých květináčích thuje. Ničím je na zimu neobaluji a krásně rostou. Když jsou už veliké tak, že nevyhovují, zasadím je do zahrady nebo daruji a květináče osadím nově. Úspěšně tak pěstuji i kleče. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 5.5.2011 17:00
V květináči venku můžete pěstovat pomalu všechny běžné jehličnany, které se prodávají.Choulostivější a méně vhodné jsou cypřišky.Moc pěstovat v květináči se nedají některé méně běžné druhy.Cedry, pajehličníky atd.Tak jak píše paní Marcela, se zimováním bych si starosti nedělal.V zahradnictví se v květináčích jehličnany běžně pěstují několik let a chrání se jen choulostivé druhy.Podle mých zkušeností zalévání jehličnanů v zimě nadělá více škody, než užitku.Jehličnany spíše zápasí s nadbytkem vláhy.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.234 (?), 6.9.2011 12:16

Dobrý den, máte prosím na thuje plastové nebo betonové kvetinace? Mam thuje mrazuvzdorne. Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 6.9.2011 13:34

Dobrý den, thuje mám v terakotových květináčích. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.194 (?), 9.5.2013 21:08

dobrý deň,chcem sa opýtať či tuje, aby vám prežili zimu aj zalievate, alebo je lepšie v zime nezalievať.pýtam sa preto lebo mne na jar vyschli tuja v kvetináči a borovica v kvetináči a zalieval som ich v zime.ďakujem za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 9.5.2013 21:26

Jehličnany a stálezelené rostliny je nutno zalévat i v zimě (při oblevě), protože i v zimě odpařují vodu. Otázka je, jak velký máte květináč, zda vám nepromrzl a nezmrzly kořeny. Je možné ho na zimu obalit třeba bublinkovou fólií.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.126 (?), 12.5.2013 8:01

nemáte pravdu, teraz som sa dozvedel, že v zime nezalievať.Veľkých záhradnictvach všetky ihličnany v malých aj veľkých kvetináčoch celú zimu nepolievajú, začnú až v marci a všetko v pohode.Ja som zalieval a preto mi vymrzl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika