Jak zastřihnout špici stříbrného smrku?



host - 0.62 (?) 
13.4.2015 15:49, zobrazeno: 9662x

Dobrý den, prosila bych o radu, jak a hlavně kdy mám zastřihnout špici u stříbrného smrčku. Mám ho 3 roky a má na hlavním terminálu přírůstky každý dok více jak 70cm. Prý se to dá nějak zastřihnou, aby rychle nerostl, ale na druhou stranu bych z toho nerada udělalala keř? :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 13.4.2015 18:56

jednoducho ho ufiknut a najblzsie bocne konare zakratit. zasahom do terminalu sa vsetky najblizsie bocne konare zacnu zdvyhat a a menit na terminal. udrzba v nasledovne roky spociva v zakracovani vsetkych vyhonov, ako rez ziveho plota. tymto sposobom sa da zabezpecit udrzanie pozadovanej vysky a tvaru akehosi ihlana aj ked ten povodny vzhlad ihlicnanu uz nikdy mat nebude, vid foto strom vzadu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.62 (?), 14.4.2015 19:36

Děkuji moc za odpověď:-) ještě mi není akorát jasné kdy řez provést? Z různých rad jsme se dočetla, že se dá zkrátit na konci dlouživého růstu o 1/2 a 2/3 a jinde zase, že se má seříznout z jara těsně nad vybraným pupenem- tzn. z toho nového nevypučeného pupenu by se udělal nový terminál? Jde mi o to, zda mám střihnout již teď, když je pupen narašený a nebo počkat, až ten výhon vyroste a potom teprve? :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 14.4.2015 20:01

Teď už máte pozdě na zimní řez, kdy se zkracuje na příslušné pupeny. Ten letní je jednodušší, protože stříháte před diferenciací pupenů, nemusíte nic hledat a na konci ponechaného výhonu se automaticky vytvoří příslušná sada pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.62 (?), 15.4.2015 13:49

Takže tím pádem je to jednodušší, budu stříhat v červnu. Zkrátit terminál mohu i o 1/2 narostlé déky? Nebo je lepší místo střihu to vyštípnout? Terminál pak už neporoste jen boční pupeny a z nich nové větvičky, jestli jsme to pochopila dobře, které se budou snažit hnát nahoru a ty pak kromě jedné vybrané zase ostříkám? A co kdybych ještě ten terminál vyštípla v zárodku, kdy bude mít při pučení třeba jen 4 cm nové déky úplně?To je dotazů, já vím... nerada bych to nějak zmršila... :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 15.4.2015 14:56

rez a zastipovanie odlisne to veci

neviem ako reaguje iny ihlicnan ale tu je nieco o zastipnuti borovice


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika